Речник ПЦУ про Філарета: Хвороба змінила його невпізавано

Філарет на російському телеканалі
Речник Православної церкви України Євстратій Зоря прокоментував інтерв’ю почесного патріарха Філарета російському пропагандистському телеканалу «Росія 24», відео якого з’явилось у Мережі у суботу, 6 липня.
На переконанням Зорі, причиною згоди Філарета на інтерв’ю є хвороба, яка «зробила його фактичним союзником Москви у боротьбі проти Томоса».


«Хвороба змінила його невпізнанно. Ззовні нібито все залишилося звичним. Але я не можу собі навіть уявити, щоби наш Патріарх давав інтерв‘ю кремлівським пропагандистам, знаючи, для чого воно їм потрібне - щоби далі руйнувати Україну», - пише Зоря у своєму фейсбуці.

«Користуючись хворобою Патріарха Москва принижує і нищить його, а він цього вже не здатен зрозуміти. Спецслужби Кремля мстяться за те, що він колись порвав з ними. Зараз, через багато років, з‘явилася нагода відплатити, зробивши так, що їхній ворог сам себе нищить і принижує«, - додав речник ПЦУ та закликав молитись за фізичне та духовне здоров’я почесного патріарха.

Не дати Москві зіграти у цю гру


"Чимало людей навіть у середовищі ПЦУ, особливо тих, хто раніше був пов‘язаний з МП та УАПЦ, м‘яко кажучи критично налаштовані до ВСЬОГО життєвого шляху почесного Патріарха. Це можна зрозуміти. Але закликаю не піддаватися емоціям та не дозволити їм подолати об‘єктивний погляд, - пише Євстратій Зоря. -  Одне із завдань Москви у справі підриву Томосу - доводити, що задоволення апеляції було «неправильним, незаконним, помилковим». А для цього якраз і стверджується, вказуючи на нинішні помилкові дії Старця, посилюючи враження від них у рази: «він завжди був розкольником, він у 1992 р. все робив не заради Церкви, а заради влади!»

Якщо погодитися з цією тезою - тоді Москва буде наполягати, що «осудження» було «справедливе», отже задоволення апеляції - «неправильне», а відтак «неправильне» і все, що було далі, включно з Об‘єднавчим Собором та Томосом.

А це об‘єктивно не так, бо у 1992 р. він захищав рішення Собору про автокефалію, а тепер він протистоїть соборним рішенням - це є принципова відмінність, яку не можна ігнорувати нікому.
Отже наше спільне завдання - всіх, хто хоче блага Церкві - не дати Москві зіграти в цю гру, змушуючи через нинішні неправильні заяви та дії почесного Патріарха Філарета відкидати ВСЕ, що він зробив для Церкви та України", - пише речник ПЦУ.
Нагадаємо, 24 червня Синод ПЦУ позбавив Філарета права управління Київською єпархією, а відповідно й контролю над місцевими храмами та монастирями. Також Православна церква України прийняла у безпосереднє підпорядкування митрополита Епіфанія усі монастирі та храми Києва, церковних ієрархів, які до цього підпорядковувались Філарету. Хоча Філарета й залишили єпископом ПЦУ і не відлучили від служіння. <