Філарет хоче зруйнувати надії українців на власну церкву - Епіфаній

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що "акціонером" томосу є не одна особа, а весь український народ, але "владні амбіції" почесного патріарха ПЦУ Філарета хочуть зруйнувати надії на власну помісну православну церкву.

Про це Епіфаній заявив в ефірі "Радио Новое время".


"Зараз ми бачимо, що одним єдиним бенефіціаром хоче бути одна певна постать (Філарет — ред.), певним одним акціонером. Але ми хочемо, щоб ця церква в майбутньому керувалася соборно, а не одноосібно. На жаль, певні владні амбіції з боку почесного патріарха Філарета хочуть зруйнувати всі столітні надії українського народу мати свою Помісну православну церкву", — сказав він.

Епіфаній також розповів, що після виникнення непорозумінь намагався знайти компроміс із Філаретом, але той "говорив мовою ультиматумів".

Серед вимог, які висував Філарет, Епіфаній назвав відновлення Київського патріархату і титулу патріарха Київського, ухвалення статуту Київського патріархату і скликання його Синоду.

Предстоятель ПЦУ зазначив, що зараз вже спілкується з Філаретом тільки через ЗМІ.

Як повідомлялося, 23 травня Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що не знав змісту Томосу про автокефалію до об'єднання єдиної Української православної церкви.
<

Коментарі