Чи вмієте ви заощаджувати гроші. 18 корисних звичок

Чи вмієте ви заощаджувати гроші.
Перевірте, чи є у вас звички, які допомагають заощаджувати гроші і ніколи не мати порожнього гаманця.

1. У вас є заощадження

У вас завжди лежить сума, рівна вашим доходам як мінімум за три місяці. Ці кошти знадобляться на випадок скорочення на роботі, травми та інших неприємних пригод, через які ви можете втратити постійне джерело доходу. Протягом трьох місяців ви зможете грошима зі скарбнички оплачувати комунальні послуги, оренду квартири, купувати продукти і в цілому жити так, як звикли.


2. Ви відкладаєте частину грошей з кожної зарплати

Якщо ви поповнюєте накопичення з кожної зарплати, це свідчить відразу про дві риси. Перша: ви не зводите кінці з кінцями і можете собі дозволити відкласти частину доходу. Друга: ваші накопичення щомісяця збільшуються.

3. Ви фіксуєте витрати після кожної покупки

Приказка «Гроші люблять рахунок» виникла не на порожньому місці, фінанси не терплять недбалого ставлення. Ви чесно фіксуєте всі витрати, навіть якщо вони демонструють ваші помилки у веденні бюджету. Це допомагає проаналізувати, яких витрат можна було уникнути, і скорегувати витрати на залишок місяця.

4. У вас кілька «гаманців»

Ви не маєте надії на пам'ять і обставини в таких важливих питаннях, як фінансові. Тому гроші на повсякденні потреби лежать на картці, на випадок форс-мажору - на ощадному рахунку, на великі цілі на кшталт квартири, машини або відпустки - на депозиті.

5. Ви знаєте, як заощадити

Вам відомо безліч способів економії на повсякденних покупках. Наприклад, ви берете великі упаковки, щоб знизити ціну за одиницю товару, не ходите до супермаркету на голодний шлунок і знаєте все виверти мерчендайзерів, які підштовхують вас до необдуманих покупок.

6. Ви уникаєте порожніх витрат

Є кілька простих способів викинути гроші на вітер: покупка пакетів на касах в супермаркетах, кава на винос і так далі. Але ви підковані в цьому питанні і чітко знаєте, яких витрат можна з легкістю уникнути.

7. Ви складаєте список покупок

Найпростіший спосіб уникнути зайвих витрат - заздалегідь і на тверезу голову зрозуміти, що вам потрібно купити.

8. Ви плануєте бюджет на місяць і рік

Особистий фінансовий план робить відносини з грошима простими і зрозумілими. Ви знаєте, які витрати неминучі і скільки грошей залишається на задоволення, прогнозуєте великі витрати і можете заздалегідь почати відкладати кошти на них. Це дозволяє уникнути «гойдалок», коли в кишені то порожньо, то густо, і забезпечувати себе всім необхідним.

9. Ви не шукаєте дрібні гроші по кишенях за два дні до зарплати

У вас не буває ситуацій, коли в останні дні перед зарплатою вам нема за що купити навіть хліб і молоко. Причин може бути дві: або ви віртуозно плануєте бюджет, або заробляєте більше, ніж витрачаєте.

10. Ви вчасно оплачуєте комуналку, податки, штрафи

Пені - вкрай неприємне фінансове покарання за забудькуватість і недисциплінованість. Але його легко уникнути, якщо оплачувати всі рахунки вчасно. Ви про це знаєте і не допускаєте осічок.

11. У вас є фінансові цілі і план їх досягнення

Ви збираєте на відпустку, на автомобіль або на контрольний пакет акцій компанії. При цьому ви точно знаєте, скільки грошей вам знадобиться з урахуванням інфляції, поставили реалістичний термін досягнення мети і щомісяця відкладаєте суму згідно з графіком накопичень. Такий підхід свідчить про те, що у вас все вийде.

12. Ви орієнтуєтеся в цінах

Ви знаєте, скільки коштують звичні вам продукти, побутова хімія та інші товари повсякденного попиту. Це допомагає вам вибирати найбільш вигідні пропозиції магазинів і не витрачати зайвого.

13. Ви використовуєте програми, які допомагають економити

Нерозумно ігнорувати сучасні розробки, якщо вони полегшать вам фінансовий тягар. Існують різні додатки, які відстежують акції і порівнюють ціни на товари в різних магазинах. А вам для такої фінансової аналітики навіть не доведеться вставати з дивана.

14. Ви не берете в борг у друзів, родичів, знайомих

Жити за коштами - один з головних принципів правильного поводження з грошима. Відповідно, якщо своїх доходів не вистачає і доводиться просити когось взяти участь у вашому житті матеріально, нехай і з віддачею, то щось у вашому фінансовому плануванні пішло не так.

15. Ви не берете споживчих кредитів на речі, на які можна накопичити

Навіть якщо вам обіцяють кредит під дуже низькі відсотки, швидше за все, в нього «вшита» страховка, додаткове гарантійне обслуговування товару або щось ще, що змусить вас переплатити. При цьому багато покупок, наприклад новий телефон або ігрова консоль, не належать до життєво важливим - можна трохи потерпіти і заощадити.

16. Ви вмієте рахувати

Найімовірніше, шкільний курс алгебри вам ніколи так і не знадобився, але знання, отримані на уроках математики, потрібні щодня. Найпростіші обчислення допомагають зрозуміти, як вигідніше купувати товар - по карті або по акції, чи не перевищують витрати на дорогу вигоду від знижок.

17. У вас є план збільшення доходу

Навіть якщо ви отримуєте досить, щоб жити і не економити, задовольнятися цим заробітком непродуктивно. Тому ви шукаєте способи стати більш високооплачуваним фахівцем: постійно вчитеся, заводите корисні зв'язки, берете участь в перспективних проектах. Крім цього, ви бачите, в якому напрямку варто рости, щоб збільшувати дохід.

18. Ви цікавитеся інвестуванням

Навіть якщо у вас поки немає суми, яку можна було б вигідно вкласти, ви цікавитеся депозитами, акціями, інвестиціями та іншими способами змусити гроші працювати. Це правильний підхід, який в майбутньому допоможе як мінімум не втратити частину заощаджень через інфляцію.

<
Інше по темі:

НАПИСАТИ КОМЕНТАР: