У Зарваниці очікують на 100 тис. паломників

Проща, Зарваниця
Загальнонаціональна проща до Марійського духовного центру «Зарваниця» відбудеться 13-14 липня. Цього року там очікують близько ста тисяч паломників. До святого місця вони прибудуть з різних областей, країн і навіть континентів.

Про це інформує сайт За Збручем.


Цьогорічна проща приурочена 30-літтю виходу УГКЦ з підпілля та молитві за мир Україні. Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк запрошує усіх вірних на паломництво, щоб спільно просити у Матері Божої помочі для України.

«Будемо просити у Матері Божої заступництва для українського народу та миру для нашої країни, заступництва для наших родин. Очікуємо на прощі Блаженнішого Святослава, Главу УГКЦ. Зокрема, Патріарх Святослав зустрінеться із молоддю. Тож будемо раді бачили наше молоде покоління, а також жителів нашого краю незалежно від віку».

 З Тернополя до Зарваниці вирушить піша хода чисельністю у понад тисячу осіб. Усі паломники будуть забезпечені харчуванням та місцями для ночівлі у селі Струсів.

Традиційно під час прощі відбудеться багатотисячний похід зі свічками від парафіяльної церкви до чудотворного місця.

Всесвітній Марійський відпустовий центр, одна з найбільших подільських святинь Української Греко-Католицької церкви. Розміщений у селі 3арваниця Теребовлянського району Тернопільської області. Відпустового значення набув у 1742 році, поновлено в 1867 році.

У 1991 році отець-митрат Василь Семенюк за участю семінаристів і парафіян відбудував капличку біля джерела з цілющою водою, спорудив біля неї велику каплицю, в якій під час відпустів відправляють Богослужіння, а також Хресну дорогу. 3ведено реколекційний будинок, відбудовано Святотроїцький монастир Студійського уставу (2001) та дерев'яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці (2002).

Марійський духовний центр створено на пожертви вірних УГКЦ та діаспори. Велику допомогу надали також державні органи, громадськість області.

<
Інше по темі:

НАПИСАТИ КОМЕНТАР: