Епіфаній: ЗМІ Росії роздмухують конфлікт у церкві

Епіфаній
Предстоятель Української православної церкви Епіфаній визнав, що заслуга патріарха Філарета є великою і він це цінує.

Про це він заявив в інтерв’ю ВВС-Україна.

Він наголосив, що треба прагнути бути єдиними і не обговорювати ті питання, які вносять деструктив.


«Я б не хотів коментувати якісь речі, які вносять певний дисонанс, які вносять розділення. Навіщо говорити «на спокій», «відлучення»? Це безпідставно і лише збурює пристрасті… Ми прагнемо єдності, ми прагнемо, щоб в нашій церкві панував мир. І тому я як предстоятель, і Священний синод, і всі архієреї, надалі будемо все робити задля того, щоб в нашій церкві панувала єдність», - підкреслив предстоятель Помісної церкви.

Він додав, що заяви, які лунають від деяких ієрархів, на жаль, зараз підтримуються засобами масової інформації нашого сусіда, який не бажає, щоб в Українській православній церкві панував мир.

"Ми бачимо, що Москва досить активно протидіє визнанню нашої автокефалії з боку інших православних церков. Дискредитує не тільки загалом нашу помісну православну церкву, а й мене як предстоятеля. Ми чуємо заяви певні про те, що в нас і хіротонії недійсні, що потрібно відкликати томос і так далі. Тобто ці речі вигідні Москви.

Ми робимо все задля того, щоб нашу автокефалію було визнано з боку інших православних церков. І я вірю, що згодом інші православні церкви визнають наш автокефальний статус.

В нас немає і не буде ніяких розбіжностей в православній церкві. А ті випробування, які зараз випали на цьому нелегкому шляху, ми здолаємо і разом будемо робити все задля того, щоб наш автокефальний статус був визнаний.

Щоб ті перешкоди, які зараз чинить Москва, ми здолали і довели, що ми є справді українською незалежною помісною православною церквою", - зазначив предстоятель ПЦУ.

Нагадаємо, почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив про конфлікт між ним та предстоятелем Помісної церкви Епіфанієм. За словами Філарета, Епіфаній порушує домовленості і сам керує церквою, хоча попередня умова була така: він представлятиме церкву за кордоном, а внутрішньою розбудовою церкви займається патріарх. Почесний патріарх додав, що нині не спілкується з Епіфанієм. Ба більше, за даними Філарета, Епіфаній «не керує церквою».

Філарет також наголосив, що мріє про відновлення Київського патріархату, і вважає, що за ним майбутнє. «Якщо ліквідувати Київський патріархат, то в Україні залишиться лише Московський», - підсумував патріарх. 

<
Інше по темі:

НАПИСАТИ КОМЕНТАР: