Глава УГКЦ: Ми не зрозуміли, чому наше бажання бути в с. Святої Софії може спричинити напругу

предстоятель УГКЦ Святослав (Шевчук)
Собор Святої Софії у Києві є загальнонаціональним скарбом і жодна конфесія не має права на його приватизацію.

Таку думку в інтерв'ю Українському радіо висловив предстоятель УГКЦ Святослав (Шевчук).

«Ми не зрозуміли, чому наше бажання бути в соборі Святої Софії може спричинити якусь напругу», - сказав першоєрарх, відповідаючи на питання, чи є зараз на часі дискусія про наміри УГКЦ провести прощу і звершити Божественну літургію в соборі Святої Софії у Києві.


«Ми тримаємось засади, що жодна з конфесій, які є спадкоємцями київського християнства, не може мати якогось ексклюзивного права привласнити собі чи посідати собор Святої Софії, і жодного подібного наміру не маємо і ми», - заявив Глава УГКЦ.

«Я думаю, що непорозуміння і напруга буде виникати лише тоді, коли хтось з дітей Київської Церкви хоче заявити ексклюзивні права на цей загальнонаціональний скарб. Нам потрібно відмовитися від привласнення того святого місця якоюсь однією окремою конфесією. Я сподіваюсь, що цей буде певним символом, який єднає, а не розділяє», - додав Патріарх Святослав (Шевчук).

Глава УГКЦ Святослав анонсував проведення прощі та Богослужіння у Софійському соборі у Києві. Паломництво заплановане на 7 квітня до свята Благовіщення.

Проте почесний патріарх Філарет виступив проти такого паломництва греко-католиків, наголосивши, що це може викликати міжконфесійну напругу.

Натомість у Мінкульті відмовили в організації прощі греко-католиків до Святої Софії через продовження реставраційних робіт у соборі.
Учасники Синоду ПЦУ також вирішили «вважати за корисне зберегти щодо Богослужінь у Святій Софії Київській той порядок, який склався дотепер і позитивно сприймається в українському суспільстві, не провокуючи полеміки чи розділень».
Loading...

Глава УГКЦ: Ми не зрозуміли, чому наше бажання бути в с. Святої Софії може спричинити напругу Глава УГКЦ: Ми не зрозуміли, чому наше бажання бути в с. Святої Софії може спричинити напругу Reviewed by Марко Маркович on 3/22/2019 Rating: 5

Немає коментарів:

Поділитися думками:

На платформі Blogger.