Реакція Москви на Томос свідчить про її слабкість

Порошенко
Президент Петро Порошенко зазначив, що російська влада дуже розсерджена на Вселенський патріархат, тому що він відкинув будь-які претензії Москви на Україну як її канонічну територію.
Порошенко спростував заяви Москви про нібито фінансові вигоди, які Вселенський патріарх Варфоломій отримав від процедури надання Томосу на автокефалію Православній церкві України. Про це він заявив в інтерв'ю грецькій газеті TаNеа.


"У таких твердженнях немає нічого здорового. Вони є злом як таким. Але, чесно кажучи, після років російської агресії і нашої боротьби за відновлення суверенітету і територіальної цілісності, ми не очікували нічого іншого від Москви. Той, хто пригадує російські історії про "зелених чоловіків" у Криму, "відпочиваючих" на Донбасі, MH-17 і Солсбері, не має знову потрапити у пастки Кремля", - сказав Петро Порошенко.

"Російське керівництво відоме своєю брехнею, обманом і фальшивими новинами. Багато разів вони були спіймані на гарячому, поширюючи брехню, але вони продовжують. Сама природа війни, яку Путін і його режим ведуть проти демократичного світу, передбачає дискредитацію, маркування і підробки", - додав він.

Водночас Президент зауважив, що ця підробка, створена Кремлем, є досить показовою, оскільки показує, як Москва сприймає світ.

"Вони вважають, що без фінансової винагороди нічого неможливе. Я вважаю, що коли справа стосується впевненості і віри в Бога, і особливо відновлення історичної правди, не має місця для фінансових вигод. Ті, хто думають по-іншому або пропагують такі фейки, є слугами Кремля в його прагненні проти незалежності України і вільного світу як такого", - зауважив Порошенко.

"У світі немає грошей, які могли б купити таких людей, як Його Всесвятість Варфоломій. Думаю, люди в Кремлі знають це - і таким чином намагаються фальсифікувати його мотиви. Проте Бог і історія знають правду. А ті, хто поширює брехню, в кінцевому підсумку зазнають краху. Якщо і є щось, від чого Його Всесвятість Патріарх отримав користь, то це від справжньої відданості України силі віри, і силі Божій. Автокефальна Православна Церква України збагатить світове православ’я", - підкреслив президент.

За його словами, така реакція Москви також свідчить і про те, що вона слабша, ніж вважає багато хто на Заході.

"Це великий урок. Кремль вкладає всі зусилля в свій образ, ніби він бездоганний, непереможний і всемогутній. Це просто ще одна підробка. Тому Москва дуже розгнівана на Константинополь, бо він відхилив будь-які претензії Росії щодо України як її канонічної території", - зауважив президент.

При цьому він додав, що Кремль навіть не приховує того факту, що вважає Російську православну церкву одним із ключових інструментів утримання України в орбіті та в межах "русского мира".

"Створення незалежної Православної церкви України позбавляє її цих можливостей або серйозно обмежує їх", - сказав президент.

"Всі претензії Москви стосуються влади і контролю над територією, а не віри і любові", - також зауважив Порошенко, нагадавши, що ситуація в українському православ'ї обговорювалася в Раді безпеки Росії під головуванням російського президента.

"Коли російський президент каже, що розпад СРСР став для Росії головною геополітичною катастрофою ХХ століття, то незалежна українська церква стала б другою", - додав він.

<
Інше по темі:

Коментарі