Як розмитнити авто на єврономерах?

Як розмитнити авто на єврономерах?
У Верховній Раді заявляють, що в Україні не проводиться роз'яснювальна робота щодо правил розмитнення авто на європейських номерах і що цей процес йде повільно. Власники "євроблях" не розуміють, як їм легалізувати свої автомобілі.
Тим часом порядок розмитнення таких машин існує.
Відтак ми друкуємо покрокову інструкцію дій, які дозволять оформити вашу "євробляху" в Україні.

Спершу потрібно звернутися на митницю. При собі слід мати:


Техпаспорт (реєстраційний документ на транспортний засіб);

Документи, які підтверджують право власності на машину (купчу або генеральну довіреність на право відчуження);

Необхідну суму для митних платежів, акциз яких обчислюється за спеціальною формулою. Так, протягом перших 90 днів розмір акцизу буде розраховуватися з коефіцієнтом 0,5.

Покрокова інструкція для власників машин на єврономерах:


Крок 1. Для того, щоб розмитнити своє авто на території України, треба бути його законним власником. Якщо ж у вас на руках немає документа (техпаспорт, договір купівлі-продажу), в яких підтверджується цей момент, то вам необхідно буде зняти транспортний засіб з обліку. Щоб виконати дану процедуру доведеться їхати в ту країну, звідки була пригнана машина. Документи також можна запитати, не виїжджаючи за межі України.

Крок 2. Наступним кроком буде заїхати на територію України, подати необхідні документи, які вказані на початку, і митну декларацію. Працівники митниці вас оформлять на місці. Це можна зробити в будь-якому органі по всій території України.

Крок 3. Що стосується оплати. Кошти, які необхідно сплатити державі, розраховуються за Законом України №2611, який вийшов 8 листопада 2018 року. І згідно з вимогами митного кодексу сплачується 10% державного мита, сплачуються також акцизи, які рахують за формулою, і ПДВ. Всі гроші зараховуються як передоплата. Після цього вас оформлюють на митниці, а внесені вами гроші переводяться до держбюджету.


Які документи потрібно мати для реєстрації авто в сервісному центрі


Після того, як легалізували машину, ви повинні мати на руках такий перелік документів:

— всі документи, що підтверджують факт розмитнення і оплату митного збору. Ці документи вам видають на руки у митній або фіскальній службах;

— сертифікат відповідності конструкції транспортного засобу. Тобто якщо машину вам привезли без цього документа, його ви можете зробити в органах сертифікацій на території України;

— документ, який підтверджує підстави придбання цієї машини за кордоном: договір купівлі-продажу, довідка-рахунок;

— особистий паспорт, ідентифікаційний код і транспортний засіб для огляду експерта в сервісному центрі.

Крок 2. Крім цього ви маєте сплатити податок до Пенсійного фонду за проведену реєстрацію машини на території України. Відповідно 3-5% від вартості.

Читайте також: У ДФС пояснили, як розмитнити євробляху

Коментарі