У Росії козаки заснували "незалежну від РПЦ" церкву - ЗМІ

Анафемований РПЦ український гетьман Іван Мазепа для Козачої церкви - герой
Анафемований РПЦ український гетьман Іван Мазепа для Козачої церкви - герой
Об'єднання нереєстрових козацьких організацій Росії «Всекозачий громадський центр» (ВГЦ) оголосило про відродження незалежної від РПЦ автокефальної Козачої православної апостольської церкви (КПАЦ).
Про це інформує сайт "Независимой газеты".

Проведений в Москві установчий з'їзд КПАЦ був приурочений до дня пам'яті апостола Андрія Первозванного - 13 грудня за григоріанським календарем (за юліанським - це 30 листопада).


Як вважають в ВГЦ, Козача церква існувала до XVIII століття, доки Петро I і Катерина II повністю не знищили суверенітет цього особливого народу.

Анафемований РПЦ український гетьман Іван Мазепа для Козачої церкви - герой, сказав «НГР» суддя ВГЦ Кирило Козубський: «Мазепа - борець за кревні права козачого народу, його особистості треба дати об'єктивну оцінку. У нас є свої козачі святі. Це Ісай Воронін - герой оборони Соловецького монастиря, коли соловецькі ченці віддавали життя за стару, доніконіанскую віру. Це померлий на Соловках в 1803 році останній кошовий отаман Запорізької Січі Петро Калнишевський, в'язень режимів Катерини II і Павла I. Є підстави для канонізації гетьмана Богдана Хмельницького».

Автокефалію для КПЦ козаки хочуть отримати за прикладом України - через Константинопольського патріарха Варфоломія.

ВГЦ. буцім, знаходиться в жорсткій опозиції до РПЦ і чинної російської влади.

Духовенство для КПАЦ обиратиметься з членів місцевих організацій ВГЦ. Мирян КПАЦ НЕ будуть називати «рабами Божими», оскільки, як кажуть в ВГЦ, «козак ніколи не був рабом нікому». Клірики мають право носити разом з рясою козачі папахи і кашкети. Розлучення у священиків засуджуються.

Свого храму у КПАЦ поки немає, в планах у козаків спорудити на перший час каплицю. Найімовірніше, каплицю буде споруджено в Подільському - неподалік від громадського Музею антибільшовицького опору, де значна частина експозиції відведена козакам на службі у нацистській Німеччині. Перша козацька літургія запланована на вечір 6 січня, напередодні Різдва 2019 року.

У Росії козаки заснували "незалежну від РПЦ" церкву - ЗМІ У Росії козаки заснували "незалежну від РПЦ" церкву - ЗМІ Reviewed by Марко Маркович on 12/21/2018 Rating: 5

Немає коментарів:

Поділитися думками:

На платформі Blogger.