Папа Франциск дорікнув вірянам за жадібність

Папа Франциск дорікнув вірянам за потяг до надміру матеріальних благ
Папа Римський Франциск під час святкової Різдвяної служби у соборі Святого Петра у Ватикані дорікнув людям за їх жадібність, закликавши вірян задуматися про переоцінку важливості матеріальних благ.
Про це повідомляє Reuters.
«Давайте запитаємо себе: чи дійсно мені потрібні всі ці матеріальні об'єкти і складні засоби для життя? Чи можу я обійтися без усіх цих непотрібних доповнень і жити більш простим життям?», - сказав понтифік у зверненні.Папа підкреслив, що в той час, як одні люди вважають володіння матеріальними цінностями сенсом життя, отримують всього в надлишку і прагнуть до ще більшого, чимало інших залишаються без засобів на виживання - навіть без хліба.

Життя насичують не блага, а любов


«Також і ми, Господи, хочемо прийти до Вифлеєму. Також і сьогодні дорога веде вгору: слід здолати вершину егоїзму, не посковзнутися в урвища світськості й споживацтва. Хочу, Господи, дійти до Вифлеєму, бо саме там Ти на мене чекаєш. Та збагнути, що Ти, покладений у яслах, є хлібом мого життя», – таким молитовним проханням Папа Франциск підсумував свою проповідь під час нічної різдвяної Святої Меси.

Свою проповідь Святіший Отець зосередив на символізмі того місця, в якому народився Ісус. Насамперед, він зауважив, що «Вифлеєм» означає «дім хліба». Господь знає, що «ми потребуємо їжі для того, аби жити, але знає також, що пожива світу не задовольняє серце».

«Коли живимось Ним, Хлібом життя, можемо відродитися в любові та розбити спіраль жадібності й ненаситності. З “дому хліба” Ісус знову приводить людину додому, щоб вона стала родичем свого Бога та братом свого ближнього. Перед яслами розуміємо, що життя насичують не блага, а любов; не ненажерливість, але милосердна любов; не надмір, щоб ним хизуватись, але простота, яку слід берегти», – мовив Папа.

Вифлеємські пастухи, наголосив Папа,  показують нам, як слід виходити назустріч Господеві. «Вони чувають серед ночі: не сплять, Господеві подобається, коли Його чекають…  Це стосується також і нас. Наше життя може бути очікуванням, яке навіть серед ночей проблем ввіряється Господеві та Його прагне; тож отримає Його світло», - промовив Папа.

Цього року традиційна меса в базиліці Святого Петра у переддень католицького Різдва зібрала майже 10 тисяч вірян.

25 грудня відзначається Різдво за григоріанським календарем. В Україні цей день другий рік є святковим вихідним.

<
Інше по темі:

НАПИСАТИ КОМЕНТАР: