Що робити, коли на розмитнення євробляхи немає коштів

В Україні вже вступили в силу нові правила розмитнення автомобілів на єврономер. Але що робити власникам «евроблях», у яких немає грошей на розмитнення? Позбутися від таких машин можна у декілька способів.

Продаж

Звичайно, найкраще продати нерозмитнену «євробляху», але попит на них серед українців впав, і тепер це зробити складніше.
Тому можна спробувати виїхати в Польщу, і там знайти нового власника для своєї машини.


Правда, останнім часом це стало зробити теж складніше, бо поляки знають про ситуацію в «евробляхамі» в Україні. Часто поляки скуповують в українців «евробляхт» практично за безцінь. Українці змушені погоджуватися на такий нічим неприкритий «грабіж», в іншому випадку вони можуть взагалі залишитися ні з чим.

Здати на запчастини


Експерти вважають, що здача на запчастини - це не найгірший спосіб позбутися автомобіля з європейською реєстрацією, якщо немає грошей на його розмитнення і не хочеться платити штрафи (а вони досить великі). В цьому випадку, звичайно, власник «євробляхи» не зможе відбити всю суму, яку він за неї заплатив, але він все-таки отримає деякі гроші. У цьому випадку він може вважати, що відбувся «легким переляком».

Читайте також: У ДФС пояснили, як розмитнити євробляху

За один тиждень, починаючи з 26 листопада, в Україні за новими правилами розмитнили 74 автомобілі. При цьому власникам «евроблях» при їх розмитненні довелося заплатити в загальній сумі близько 119 тис. Грн. штрафу.

А вже зовсім скоро українська поліція буде автоматично отримувати дані про час перебування в Україні «євроблях», і їх власники будуть отримувати штрафи вже через три дні після того, як закінчиться термін перебування.

Віталій МАКСИМОВ

Коментарі