Об'єднана УПЦ не має наміру переходити на новий календар

Московські противники автокефалії Помісної Української православної церкви активно поширюють фейк про відмову від традиційного церковного календаря після отримання Томосу.
Про це написав у соцмережі речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря.

"Засоби масової російської пропаганди без наведення найменших доказів чи посилань подають у стрічці своїх «новин» як «факт», що єдина Помісна УПЦ нібито «буде використовувати новий стиль» церковного календаря. Цілком очевидно, що це є інформаційна диверсія, яка напередодні важливих подій повинна посіяти суперечки та недовіру серед православних в Україні. Адже відомо, що ідея переходу на новий стиль має не лише прихильників, але і численних переконаних опонентів", - зазначає представник УПЦ КП.


За його словами, в минулому є низка прикладів адміністративного впровадження нового стилю приводила до поділу в Церквах, навіть до розколів, що тривають десятиліттями.

"Тож цілком офіційно хочу повідомити, що питання переходу на новий календар НЕ ПОРУШУЄТЬСЯ І НЕ РОЗГЛЯДАЄТЬСЯ у процесі об‘єднання та у зв‘язку з наданням Томосу. Кожна автокефальна Церква самостійно вирішує календарне питання і жодних приписів чи вимог щодо цього в Томосах, які надавалися Вселенським Патріархатом у ХХ ст., не встановлювалося. Поширення інформації про нібито впровадження у зв‘язку з наданням Томосу «нового стилю» - є лише інформаційною провокацією з московським корінням", - Євстратій Зоря.

Слід нагадати, що минулого року законом України 25 грудня було визнане святковим днем, і всі, хто бажають святкувати цього дня згідно зі своїми переконаннями - мають можливість робити це і зараз. Питання Томосу та автокефалії з цим ніяк не пов‘язане.

Коментарі