SpaceX, посунься! Rocket Lab здійснив успішний запуск ракети

Rocket Lab здійснив успішний запуск ракети
Американський виробник аерокосмічний техніки Rocket Lab завершив свій перший успішний комерційний запуск в суботу, відправивши на орбіту сім космічних апаратів, в тому числі шість крихітних супутників і демонстратор вітрила, на борту відносно невеликий ракети Electron, призначеної в основному для дрібних тварин і кубсатов.

Ракета вартістю 5,7 мільйона доларів стартувала з комплексу Rocket Lab в Новій Зеландії, з дев'ятьма своїми основними двигунами, що працюють на гасі.


Двоступенева ракета висотою більше 17 метрів активувала свої дев'ять гасових двигунів Rutherford і помчала з Launch Complex 1, приватного космодрому Rocket Lab на півострові Махія.

Ера приватних космічних польотів почалася


За дві з половиною хвилини роботи першого ступеня ракета Electron по дузі понеслася в напрямку півдня від півострова, після чого перший ступінь відокремився і впав, а другий - з одним двигуном «Резерфорд» (який був надрукований на 3D-принтері) - вивів цінний вантаж на орбіту .

Як зазначає CNBC, ракета Electron призначена для перевезення космічних апаратів розміром з холодильник, здійснюючи це набагато швидше, ніж конкуренти на зразок ракет SpaceX Falcon 9. Втім, Falcon 9 і коштує набагато більше.

Еру приватних космічних запусків можна вважати відкритою - після того, як SpaceX особисто проклала цей шлях і почала розробляти технології для польоту до Марса, слідом за компанією з'явилися й інші бажаючі запускати недорогі ракети в космос.

Коментарі