Вчений: Марс - єдина надія людства

Людина на Марсі
Вчений Стівен Петранек вважає, що людей чекає повне зникнення на Землі з будь-якої причини, - або удар великого астероїда, або ядерна зима, створена в результаті потужного виверження вулкана. У зв'язку з цим єдиною надією є переселення на Марс в якості відправної точки, пише британське видання Daily Star.

«Врешті-решт наше Сонце, яке знаходиться на півдорозі свого життя, почне розширюватися, і воно буде поглинати або вибивати Землю зі своєї орбіти. Тому, щоб не бути останніми в нашому роді, людство повинно знайти інше місце для існування. Марс — це практично середовище для людей, щоб звикнути до місць життя, менш гостинного, ніж Земля», — зазначає дослідник.

Стівен Петранек упевнений, що водночас подорож на Марс є радше «фактором затримки», аніж постійним рішенням прийдешньої загибелі, що пов'язана з активністю Світила.

Підкорення Червоної планети буде частиною програми освоєння космосу. Зрештою будуть знайдені й інші планети, придатні для життєдіяльності людей. Наприклад, найближча сусідня зірка червоний карлик Проксима Центавра знаходиться близько 4244 світлових років від Сонця. Навіть на максимальній швидкості космонавтам знадобиться 54 роки, щоб дістатися до неї.

«І хоча Марс є набагато більш суворим середовищем для виживання, ніж Земля, є одна велика вигода, яка полягає в тому, що у нього тільки 38% тяжіння Землі, у зв'язку з чим, коли ви запускаєте ракету з Червоної планети, тоді для цього потрібно набагато менше палива і енергії. Якби дитина народилася зараз на Марсі, їй було б важко ходити по Землі, тому що їй на червоній планеті не потрібні такі м’язи», — підсумував експерт.

Стівен Петранек - фахівець в області технологічних прогнозів і постійний спікер ТЕД. У своїх книгах та статях він стверджує, що перший пілотований політ на Марс відбудеться ще до 2030 року. Причому це, швидше за все, буде експедиція в один кінець: астронавти, що висадиться на Марсі, залишаться там назавжди, щоб заснувати перший аванпост людства за межами Землі. Першопрохідникам належить вирішити безліч складних проблем, але схоже, що всі необхідні для цього технології вже сьогодні є в розпорядженні людства.

r

Коментарі