Мінкульт вимагає скасувати реєстрацію Почаївської лаври на користь УПЦ МП

Почаївська лавра
Міністерство культури України вимагає скасувати рішення державного реєстратора про надання УПЦ МП права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври та притягнути реєстратора до відповідальності.

Як повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області, представник Мінкульту оскаржив зазначені дії реєстратора з вимогою скасувати рішення.


"Проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірних дій державного реєстратора, який зловживаючи своїми повноваженнями, здійснив державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври за УПЦ Московського патріархату", - йдеться у повідомленні.

Досудове розслідування триває, процесуальне керівництво здійснюється прокуратурою області, яка контролює хід розслідування  кримінальному провадженні.

Раніше ЗМІ повідомили про те, що УПЦ МП вдалась до махінацій і переоформила майно Почаївської лаври на себе. 

В Україні діють три лаври: Києво-Печерська лавра, Почаївська лавра (Тернопільська область) та Святогірська лавра (в Донецькій області), всі вони знаходяться під юрисдикцією УПЦ Московського патріархату.

Коментарі