Електричний байк Harley-Davidson. Яким він буде?

Електричний байк Harley-Davidson
Через чотири роки з моменту першого показу концепту знаменита компанія Harley-Davidson нарешті представила свій електричний мотоцикл. Анонс відбувся на мотосалоні EICMA, що проходив в Італії. Практично готовий до масового виробництва електробайк отримав назву Harley-Davidson LiveWire. Замовлення на новинку почнуть приймати з наступного року.

Для такої компанії як Harley-Davidson, знаменитої в першу чергу завдяки своїм мотоциклам, які працюють на традиційному паливі, перехід до електрифікації є дуже великим кроком, але в той же час, зможе залучити новий інтерес до торгової марки і поповнить її портфоліо новими моделями.


Для стимуляції продажів новинки компанія збирається встановити у всіх салонів дилерів, які будуть займатися реалізацією електричного байка, зарядні станції 2-го рівня (виробляє 7 кВт потужності, працюючи від струму в 30А і з напругою 240 Вольт).

Про ціну на мотоцикл, як і про його модифікаціях і запасах ходу компанія на жаль, на момент презентації нічого не повідомила. Однак відомо, що мотоцикл буде працювати на базі електродвигуна з постійними магнітами, який буде розташовуватися в найнижчій точці рами транспортного засобу для зниження центра ваги, що посприяє кращої керованості на різних швидкостях, а також гальмування.

LiveWire отримає дві батареї. Основна складатиметься з літій-іонних елементів, укладених в литий алюмінієвий корпус. Додаткова 12-вольта батарея буде задіяна для живлення фар, цифрового управління, гудка, а також приладового дисплея.

Байк можна буде заряджати за допомогою зарядних пристроїв 1-го рівня (наділені змінним струмом до 16А, мають напругу 120 В і можуть дати максимум 1,92 кВт потужності). Гніздо для зарядки знаходиться під сидінням мотоцикла. Для більш швидкої зарядки передбачена підтримка зарядних станцій 2-го і 3-го рівня, а також стандартів DC Fast Charge (DCFC), SAE J1772 (для США), а також CCS2 - IEC type 2 для міжнародного ринку.

LiveWire запропонує сім режимів їзди, три з яких можна налаштувати вручну. В основному ці режими стосуються налаштування високотехнологічної підвіски Shows. Крім того, мотоцикл оснащений налаштованим кольоровим цифровим дисплеєм, розташованим над кермом. До нього можна підключитися по Bluetooth, керуючи навігацією, музикою та іншими функціями.

Оскільки мотоцикл електричний, він, ясна річ, не володіє знаменитим «харлейскім» звуком вихлопу. Щоб виправити цей недолік, Harley-Davidson оснастила електробайк динаміками, з яких з набором швидкості буде доноситися характерне «гарчання». Зроблено це ще й зх міркувань безпеки. Безшумні електричні транспортні засоби можуть створити ще більш підвищений рівень небезпеки для тих же пішоходів, які їх можуть просто не почути.

У числі іншого слід відзначити використання гальмівних супортів Brembo Monoblock і 300 мм подвійні гальмівні диски. Електробайк також оснащений антиблокувальною і антипробуксовочною системами, які включені вже в стандартну комплектацію.

Harley-Davidson повідомляє, що додаткова інформація про електричному мотоциклі LiveWire з'явиться ближче до початку попередніх замовлень на новинку, приймати які почнуть в січні 2019 року.

Коментарі