Московська церква погрожує покарати неслухняних єпископів

Московська церква погрожує покарати неслухняних єпископів
УПЦ Московського патріархату вирішила не брати участі в Об'єднавчому соборі, а тих єпископів, які прийдуть на Собор, чекає покарання.

Про це йдеться у заяві митрополита Бориспільського і Броварського Антоній, яка опублікована на сторінці Центру інформації УПЦ у Facebook.

"Нашою церквою було прийнято соборне рішення, яке є обов'язковим для виконання всіма вірними Українській православній церкві (МП). Це стосується і єпископату, і духовенства, і мирян", - сказав він.


За словами Антонія, якщо це рішення порушать деякі єпископи, то це розцінять як "канонічне порушення".

"Все, що йде врозріз з канонічним правилам і тими рішеннями, які прийняті Українською православною церквою, буде розцінене як канонічне порушення, за яким йтиме відповідне дисциплінарне стягнення", - зазначив він.

На питання, в чому полягатиме дисциплінарне стягнення і чи може воно бути у вигляді заборони на служіння, митрополит сказав: "Рішення прийме священний синод відповідно до церковних канонічних правил".

Раніше Вселенський патріархат повідомив, що Об'єднавчий собор українських православних церков відбудеться в грудні 2018 року.

Точна дата буде названа в ході засідання Синоду Вселенського патріархату 27-29 листопада цього року.

Коментарі