Ілон Маск хоче переселитися на Марс

Ілон Маск хоче переселитися на Марс
Засновник компанії SpaceX Ілон Маск підтвердив свої плани відправитися на Червону планету, незважаючи на всі складнощі.

При цьому Маск визнав, що "ймовірність смерті на Марсі набагато вища, ніж на Землі", повідомляє Mashable.

Великі плани засновника SpaceX з підкорення Марса не є секретом. У вересні 2017 року 47-річний мільярдер оголосив про свій амбітний намір дістатися Марса до 2022 року і відправити на планету пілотований екіпаж в 2024 році.


Маск підтвердив ці терміни в неділю, сказавши в інтерв'ю, що польоти людини на Марс будуть можливі через сім років. Не дивно, що квитки на Марс небудуть дешевими, за ціною "близько пари сотень тисяч доларів".

"Я абсолютно точно знаю, що робити. Я думаю про переліт туди", - сказав Маск. За його словами, "на 70 відсотків" він, ймовірно, потрапить на Марс особисто, навіть якщо є підвищений ризик смерті.

Також Маск відкинув припущення, що польоти на Марс можуть стати стратегією виходу для багатих на Землі, тобто тим, що журналіст Майк Аллен назвав "рятувальним люком для багатих людей".

"Ні. Ваша ймовірність смерті на Марсі набагато вища, ніж на Землі. Це буде складно. Є хороші шанси на смерть, коли ви рухаєтеся в невеликому просторі через глибокий космос", - підкреслив Ілон Маск.

Крім того, після прильоту на Марс кожному учаснику такого польоту потрібно буде дуже багато працювати над створенням бази.

"Як тільки ви приземлитеся успішно, ви будете працювати без перерви, щоб побудувати базу. Знаєте, буде не так багато часу для дозвілля. І як тільки ви дістанетесь туди, навіть після всього цього, там буде дуже суворе середовище. Є хороші шанси, що ви помрете там. Ми думаємо, що ви зможете повернутися, але ми не впевнені. Тепер це ж не звучить як "рятувальний люк для багатих людей", - відповів Ілон журналісту.

Інтерв'ю вийшло за день до того, як посадковий апарат InSight від NASA планує приземлитися на Марс. Посадка запланована на понеділок, о 15 годині за часом Вашингтона, тобто о 22 за Києвом. Апарат займатиметься вивченням поверхні планети.

Коментарі