Представник УПЦ (МП): Почаївська Лавра залишається за нами

Почаївська лавра
Рішення комісії Мінюсту України скасувати реєстрацію комплексу споруд Свято-Успенської Почаївської лаври (Тернопільська обл.) за цим монастирем не позбавляє права ними користуватися.
Про це керівник юридичного відділу УПЦ (МП) протоієрей Олександр Бахов написав на своїй сторінці в Facebook.

"Почаївська лавра і надалі перебуватиме в законному і правомірному користуванні братії чоловічого монастиря Української православної церкви", - написав він.


За його словами, на сьогодні договір від 2003 року про користування спорудами (храми, дзвіниця, келії тощо) Почаївської лаври чоловічим монастирем УПЦ (МП) є "чинним і нескасованим".

"Звертаю увагу: рішення Мін'юсту про скасування державної реєстрації (виключення з реєстру запису) про право користування на спорудження Свято-Успенської Почаївської лаври не скасовує договір про користування від 2003 року. Водночас право користування, придбане до 2013 року, не підлягає обов'язковій державній реєстрації", - пояснив керівник юрвідділу.

Таким чином, зазначив він, скасування такої державної реєстрації не позбавляє чоловічий монастир УПЦ (МП) права на користування спорудами Свято-Успенської Почаївської лаври.

Протоієрей Олександр Бахов також підкреслив, що це рішення Мін'юсту може бути скасовано в судовому порядку.

Як повідомлялося у ЗМІ, 23 листопада комісія Мін'юсту України з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації скасувала реєстрацію комплексу споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври. 

Коментарі