Мансарда чи другий поверх? Що краще

Мансарда чи другий поверх? Що краще
Добудовуючи другий поверх будинку слід враховувати наслідки для дому. У вас зросте удвічі житлова площа, але водночас збільшиться навантаження на фундамент і доведеться переробляти кроквяну систему і покрівлю. 

Натомість, якщо ви обмежитеся мансардою, площа верхнього рівня дому вийде меншою, ніж першого за рахунок втрат в зонах, прилеглих до стін, на які спираються крокви.

Розмір мансарди буде залежати від особливостей даху: ухилу (чим крутіший, тим більша корисна площа), кількості скатів.


Але, як правило, мансардного поверху досить для прибудови декількох спалень і ванної кімнати. Наприклад, при площі першого поверху 80 м. квадратних вгорі можна отримати 50-70 м2. Навантаження на фундамент зросте незначно, в основному за рахунок ваги утеплювача, перегородок між кімнатами і обробки.

Тому добудова мансарди є найкращим способом збільшення площі будинку в порівнянні з прибудовою або добудовою поверху. Цей варіант вигідний в усіх відношеннях.

Переваги мансарди


Економічність обумовлена ​​особливостями будівельних матеріалів, які використовуються при пристрої мансарди (вони аналогічні матеріалів, що застосовуються при каркасному будівництві), відсутністі робіт по закладці фундаменту і зведенню стін;

енергоефективність забезпечується меншим обсягом простору на тій же площі (за рахунок скошених стель) в порівнянні з повноцінним приміщенням;

невисока трудомісткість робіт обумовлюється частковою готовністю конструкцій (особливо якщо мансарду влаштовують в обсязі існуючого горища). Не будуть потрібні підйомна техніка, мокрі процеси. За літо можна без відселення мешканців почати і закінчити обладнання простору.

Можливі проблеми


Недоліків у мансардного рішення немає, але вони можуть з'явитися при легковажному ставленні до технології будівництва, яка не зводиться до елементарного утеплення даху і вимагає дотримання жорстких вимог:

Мансарда чи другий поверх? Що краще
Порушення технології влаштування даху загрожує зволоженням покрівельного «пирога», намоканням стелі мансарди, зниженням ефективності утеплювача і довговічності кроквяної системи. До цього можуть призвести будь-які помилки в технології (наприклад використання гідроізоляційної мембрани не того типу або укладання її не тією стороною);

Недостатня вентиляція призведе до підвищеної вологості, задухи, перегріву і іншим дефектів мікроклімату. Це пояснюється меншим об'ємом приміщення мансарди в порівнянні з повноцінним поверхом при однаковій площі, розташуванням під дахом, де скупчується відпрацьоване повітря з усього будинку, герметичністю огороджувальних конструкцій;

Непродумане використання вікон призведе до недостатньої освітленості і різким світловим перепадів в приміщеннях. Добре висвітлити мансарду складніше, ніж звичайний поверх, через нестачу вертикальних площин для влаштування вікон, необхідності комбінувати вікна різних типів.

Коментарі