За програмою "Доступні ліки" можна придбати вже 239 медпрепаратів

За програмою "Доступні ліки" можна отримати вже 239 медпрепаратів
У лютому буде розширена на 20% програма «Доступні ліки", що дозволяє отримувати препарати для лікування хронічних захворювань при наявності рецепта безкоштовно або за невелику доплату.
Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Оновлений перелік доступних препаратів включає 239 найменувань, в тому числі засоби від захворювань серцево-судинної системи, діабету II типу та астми.


На 24 найменування збільшився список ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, 14 нових препаратів надаватимуться хворим на діабет, і 3 - пацієнтам з бронхіальною астмою.

Препарати, що увійшли до списку, представляють 48 виробників, з яких 18 українські та 30 іноземних.

47 препаратів з оновленого списку надаються при наявності рецепта безкоштовно.

Найдешевший з них - «Еналаприл», який призначають при серцевих захворюваннях і який коштує 4,76 грн, найдорожчий - «Пульмикорт» для хворих на бронхіальну астму. Його вартість в аптеках становить 878,54 грн. Їх вартість повністю компенсується державним бюджетом.

Інші препарати зі списку компенсуються державою частково - за них доведеться виплатити незначну частину вартості. Всього з початку дії програми «Доступні ліки» держбюджет перерахував аптекам 600 млн гривень.

Процедура отримання ліків в рамках програми залишилася колишньою: необхідно звернутися до терапевта або сімейного лікаря в поліклініку, амбулаторію або до лікаря приватної практики, який має право виписувати рецепти в рамках програми. При цьому лікар вказує в рецепті не конкретний препарат, а основну діючу речовину. Після цього пацієнтові потрібно звернутися в аптеку, що працює з програмою «Доступні ліки» і вибрати зі списку препарати з зазначеною речовиною в складі.
На сьогодні в рамках програми працює 6760 аптек.

За програмою "Доступні ліки" можна придбати вже 239 медпрепаратів За програмою "Доступні ліки" можна придбати вже 239 медпрепаратів Reviewed by Марко Маркович on лютого 06, 2018 Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.