За програмою "Доступні ліки" можна придбати вже 239 медпрепаратів

За програмою "Доступні ліки" можна отримати вже 239 медпрепаратів
У лютому буде розширена на 20% програма «Доступні ліки", що дозволяє отримувати препарати для лікування хронічних захворювань при наявності рецепта безкоштовно або за невелику доплату.
Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Оновлений перелік доступних препаратів включає 239 найменувань, в тому числі засоби від захворювань серцево-судинної системи, діабету II типу та астми.


На 24 найменування збільшився список ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, 14 нових препаратів надаватимуться хворим на діабет, і 3 - пацієнтам з бронхіальною астмою.

Препарати, що увійшли до списку, представляють 48 виробників, з яких 18 українські та 30 іноземних.

47 препаратів з оновленого списку надаються при наявності рецепта безкоштовно.

Найдешевший з них - «Еналаприл», який призначають при серцевих захворюваннях і який коштує 4,76 грн, найдорожчий - «Пульмикорт» для хворих на бронхіальну астму. Його вартість в аптеках становить 878,54 грн. Їх вартість повністю компенсується державним бюджетом.

Інші препарати зі списку компенсуються державою частково - за них доведеться виплатити незначну частину вартості. Всього з початку дії програми «Доступні ліки» держбюджет перерахував аптекам 600 млн гривень.

Процедура отримання ліків в рамках програми залишилася колишньою: необхідно звернутися до терапевта або сімейного лікаря в поліклініку, амбулаторію або до лікаря приватної практики, який має право виписувати рецепти в рамках програми. При цьому лікар вказує в рецепті не конкретний препарат, а основну діючу речовину. Після цього пацієнтові потрібно звернутися в аптеку, що працює з програмою «Доступні ліки» і вибрати зі списку препарати з зазначеною речовиною в складі.
На сьогодні в рамках програми працює 6760 аптек.

Коментарі