В Україні є понад 516 тисяч доз вакцини від кору - МОЗ

найвищий рівень захворюваності на кір спостерігається в Івано-Франківській області
В Україні з початку року на кір захворіло 1 тис. 285 осіб.
Про це на брифінгу сказав голова держустанови «Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України» Володимир Курпіта, повідомляє Укрінформ.

"За даними на 14 січня 2018 року в Україні захворіло 1285 осіб - 429 дорослих, 856 дітей. Всього госпіталізовано до медичних закладів 852 особи. Є один летальний випадок в Одеській області”, - сказав Курпіта.


За його словами, як і торік, найвищий рівень захворюваності на кір спостерігається в Івано-Франківській області - 275 випадків. А також в Чернівецькій - 274 випадки, Закарпатській - 194, в Одеській - 157 випадків.

Додамо, що у Львові на цю недугу злягли понад 70 пацієнтів.

Не зареєстровано випадків захворювання на кір у 2018 році у Сумській, Харківській, Чернігівській та Київській областях.

Найменша кількість хворих у Житомирський і Рівненській області - по 1 випадку.

Курпіта нагадав, що відповідно до календаря щеплень, вакцинація від кору, паротиту, краснухи проводиться у 12 місяців та 6 років. Охоплення щепленням у дітей до 1 року найвище зараз в Дніпропетровській, Черкаській та Херсонській Донецькій областях, зазначив він.

Минулого року в Україні на кір захворіли 4,8 тис людей, з них понад дві третини - діти.

У 86% хворих не було щеплення проти цього вірусного захворювання, заявила виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"До України вірус кору потрапив з Румунії, де також спостерігається низький рівень вакцинації. Лікування кору не існує. Єдиний захист - вакцинація", - наголосила вона на прес-конференції.

За словами пані Супрун, спалах кору в Україні був неминучим, оскільки зруйнований захисний щит від захворювання - загальна вакцинація.

"Спалах був неминучий. За останні півроку через кір померли шестеро людей - чотири дитини та двоє дорослих. Усі випадки зафіксовані в Одеській області", - зазначила голова МОЗ.

У міністерстві визнають, що в минулому Україна мала проблеми з вакцинацією і запевняють, що ситуація змінилася. Сьогодні в Україні є лише якісні бельгійські вакцини від кору, кажуть там.

"В Україні достатньо якісної бельгійської вакцини проти кору. Зараз маємо 88% від запланованих обсягів вакцинації проти кору", - сказала Уляна Супрун.

Вона також наголосила, що МОЗ вживає заходів, аби не допускати невакцинованих дітей до шкіл, та закликала дитячих лікарів пояснювати необхідність вакцинації.

"Ми чуємо про випадки, коли лікарі видають підроблені довідки про щеплення. Це є порушенням основ лікарської етики", - наголосила пані Супрун.

Додамо, що станом на 1 січня 2018 року в Україні є в наявності понад 516 тисяч доз вакцини КПК.

Коментарі