У яких випадках не роблять щеплення від кору - МОЗ

За яких умов не роблять щеплення від кору - МОЗ
Міністерство охорони здоров'я України попередило у Фейсбуці, що щеплення від кору не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції, та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується.

Отож, які є протипоказання до вакцинації КПК? Їх небагато.

За світовими стандартами, легкі застуди з температурою до 38°С не є такими протипоказаннями.


Вакцинацію не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції, та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується:

👉 Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.

👉 Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).

👉 Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).

👉 Вагітність. Вакциною КПК не прищеплюють вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

У разі виникнення тимчасових протипоказань до вакцинації дитина отримує так зване медвідведення від щеплень. Протипоказання на більший термін, ніж два тижні, може визначити тільки імунологічна комісія, що зазвичай збирається в районній лікарні або міській /обласній поліклініці. Потім пропущені за календарем щеплення потрібно надолужити, зазначається на сторінці МОЗ у Фейсбуці.

Коментарі