Надрукуй мені дім

3D- друк житлового дому
У Саудівській Аравії планують роздрукувати 30 млн м² житла. Король вже підписав пакет документів для запуску спільного проекту китайської компанії-виробника 3D-принтерів WinSun промислового призначення, а також арабського девелопера AL Mobty для будівництва об'єктів.

Власне, королівство - не єдина держава, яка планує такий вид забудови. У Швейцарії інженери з Вищої технічної школи будують триповерховий будинок за допомогою роботів і 3D. В Японії збираються друковувати квартири в каркас хмарочоса.


Українці теж не відстають - вони розробили робота, який друкує частини невеликих будинків.

Особливістю будинків стартапу PassivDom є вкрай низькі тепловтрати. Будинок з товщиною стін в 20 см здатен зберігати таку ж кількість тепла, як і цегельний зі стінами завтовшки 7 м. Тому для обігріву чи охолодження автономному будинку вистачить електроенергії, виробленої сонячними панелями на даху.

Після ряду публікацій в американських ЗМІ, на сайті компанії в день було по 200 реєстрацій тих, хто забажав придбати такі будинки. На сьогодні налічується понад 8 тис заявок.

У січні 2018-го перших 100 осіб житимуть в таких будинках. Вони отримають знижку на їх покупку і стануть тестувальниками. Також із нового року запрацює виробництво цих будинків в місті Ріно штат Невада (там же розміщений завод Tesla Motors з виробництва акумуляторів). Фірма має намір створити найтепліший у світі будинок і прагне увійти до Книги рекордів Гіннеса. Для цього вже відправили заявку з усією технічною документацією.

Максимальний час будівництва будинків площею 72 м2 - 24 години. Вікна, двері, сантехніка, електрична система, сонячні панелі, система опалення та охолодження встановлюються окремо. По завершенні будівництва, будинок може бути автономний: він не потребує підключення до сторонніх джерел енергії та водопостачання. Будинок використовує сонячну енергію.

Вартість будинку варіюється від $ 64 тис. До $ 97 тис. Перші сто встановлять в січні 2018 року.
<

Коментарі