Від кору померла іще одна дитина - Супрун

Від кору померла іще одна дитина - Супрун
В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що в Україні зареєстрований восьмий летальний випадок від кору: внаслідок хвороби померла дитина.

Під час виступу з трибуни Верховної Ради Супрун зазначила, що померла дитина не була вакцинованою.

Вона додала, що на сьогодні не існує лікування від кору. Діти та дорослі хворіють на кір дуже важко. І лише вакцинація створює імунітет від цієї хвороби.


Супрун зазначила, що серед вакцинованого населення немає жодного смертельного випадку.

За її словами, у 2017 році було зареєстровано 4782 випадки кору, а за два тижні 2018 року - 1285.

За відсутність щеплень треба карати


Слід запровадити відповідальність за відмову від вакцинації. З такою пропозицією виступила у Раді виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

«Для наступних кроків нам потрібна ваша допомога. Перше - внести зміни в закони України, які регламентують питання вакцинації і посилити відповідальність за відмову від вакцинації, як це зроблено в усьому цивілізованому світі », - сказала Супрун з трибуни парламенту.

Також Супрун закликала парламентарів прийняти нову національну програму імунізації, підготовлену Міністерством охорони здоров'я.

«Через мораторій на нові програми нам не дозволено подавати і немає фінансування на нову програму. Прошу підтримати нову програму по імунізації», - додала Супрун.

Вона також повідомила, що станом на початок року в медустановах доступні 516 тис доз вакцин. При цьому в Київській, Кіровоградській, Рівненській, Житомирській, Одеській, Івано-Франківській областях існують проблеми з наявністю вакцин.

«Станом на 1 грудня 2017 вакцинацією проти поліомієліту охоплено менше 50% дітей до 1 року, проти коклюшу, дифтерії та правця - також менше 50%, по БЦЖ - трохи краще, 75%, а гепатиту В - 50%», - повідомила Супрун.

Нагадаємо, 17 січня в Одесі була зафіксована смерть дорослої людини від кору.

Загалом від 2017 року внаслідок кору померли 7 людей, з них - 4 дитини.

Найбільшу кількість хворих на кір зафіксовано в Івано-Франківській області (275 випадків), Чернівецькій (274), Закарпатській (194) і Одеській (157) областях.

Фахівці попередили, що услід за кором в Україні буде масово поширюватися дифтерія. МОЗ закликає провести масову вакцинацію дітей та ревакцинацію дорослих від цієї смертельної недуги.

Коментарі