Рецепт смачного маківника

Рецепт маківника
Пропонуємо вашій увазі рецепт маківника від сестри Ольги

Тісто: 1 кг борошна, 250 г маргарину, 50 г дріжджів, 5 яєць, 1 склянка цукру, 0,5 склянки сметани, 0,75 склянки молока.

I Макова начинка: 1 кг маку, 200 г цукру, 100 г масла, З яйця, 0,5 склянки меду, 100 г родзинок, 100 г волоських горіхів, мигдалева есенція.


II Макова начинка: 0,5 кг маку, 200 г цукру, 100 г меду, 50 г масла, 3 яйця, 30 г родзинок, 30 г січеного мигдалю, мигдалева есенція.

Для змащування: 1 яйце.

Маківник

До пересіяного борошна додаємо розведені у сметані дріжджі, молоко, сіль, збиті з цукром яйця і починаємо місити тісто. Вкінці додаємо розтоплений і охолоджений маргарин. Добре замісивши тісто, кладемо його на ніч у холодне місце.

Макову начинку І готуємо так: мак запарюємо і залишаємо на 12 год., а потім переціджуємо через ситечко. Додаємо збиті з цукром жовтки, розтоплене і охолоджене масло, мед, піну з білків, дрібно посічені горіхи та родзинки.

Макову начинку ІІ готуємо так: мак промиваємо, запарюємо кип'ятком, залишаємо на 12 годин, а потім переціджуємо через ситко та двічі перемелюємо через м'ясорубку з ситечком, яке має найменші отвори. В ринці розтоплюємо масло, додаємо мак і смажимо 10-15 хв (весь час помішуючи). Наприкінці додаємо цукор, мед, горіхи, родзинки, мигдаль. Коли маса охолоне, вимішуємо зі збитими білками.

Ділимо тісто і макову начинку на чотири частини. Кожну частину тіста розкачуємо валком на товщину приблизно 0,5- 1 см. Викладаємо на тісто рівномірно макову начинку, залишаючи вільними 2 см від краю, і скручуємо рулет. Краї тіста потрібно зліпити докупи. У форму кладемо швом донизу. Випікаємо маківники у вузьких довгих формах, вистелених промащеним папером на середньому вогні, протягом 30-40 хв, поки не зарум'яняться. Перед випіканням верх маківника змащуємо яйцем.

*********
До макової начинки можна додавати манну крупу або мелені сухарі, які вбирають вологу з маку.
Джерело

Коментарі