В Саудівській Аравіі знову відкриють кінотеатри

В Саудівській Аравіі знову відкриють кінотеатри
Влада Саудівської Аравії заявила, що знімає 35-річну заборону на роботу кінотеатрів - перші кінозали відкриються в березні майбутнього року.
Як зазначає Російська служба ВВС, кінотеатри потрапили під заборону в країні на початку 80-х під тиском ісламських фундаменталістів.

Ще в січні цього року муфтій Шейх Абдул аль-Шейх заявляв, що кінотеатри сприяють розпусті і можуть підірвати моральні підвалини в країні.

Водночас 11 грудня кронпринц Мухаммед бін Салман представив план соціальних та економічних реформ у рамках концепції ”Бачення-2030”, згідно з яким влада послаблює тиск на багато сфер життя. Наприклад, з наступного року жінкам дозволять водити машину і відвідувати спортивні заходи.

Нинішні реформи продиктовані головним чином економічними причинами. Через низькі ціни на нафту країна шукає інші джерела фінансування, один з них - індустрія розваг.
Міністр культури та інформації Аввад бін Салех заявив, що відкриття кінотеатрів стане каталізатором для економічного зростання: ”Розвиваючи сектор культури, ми створюємо нові робочі місця і можливості для торгівлі, а також збільшуємо варіанти для розваги в Королівстві”.
Так, видача ліцензій кінотеатрам уже почалася. До 2030 року в Саудівській Аравії збираються відкрити понад 300 кінотеатрів - це 2 тисячі кінозалів. У заяві уряду сказано, що вони очікують отримати від кінотеатрів 24 млн доларів надходжень в економіку - плюс створення 30 тисяч робочих місць.
Крім того, повідомляється, що вперше за багато років цього року в королівстві пройшли концерти відомих арабських і міжнародних поп-зірок.

Коментарі