Рада ввела податки на посилки та бізнес "човників"

Податок на посилки
Верховна Рада прийняла поправки до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році (№6776-д), що стосуються безмитного ввезення товару на територію країни.

Рада ввела обмеження на безподаткові пересилання товарів фізичним особам у міжнародних поштових та експрес-відправленнях: тепер їх може бути максимум три протягом одного календарного місяця сумарною фактурною вартістю до EUR150, тоді як починаючи з четвертої посилки вони вже будуть обкладатися податком, митом і акцизом.


Зараз не оподатковуються посилки загальною вартістю в 150 євро отримані від одного відправника без обмеження за кількістю.

Змінено правила для так званих «човників»


Нинішні правила безмитного ввезення товарів в ручному або супроводжуваному багажі сумою до EUR500 (в аеропортах - до EUR1000) і вагою до 50 кг діятимуть для тих, хто був відсутній в Україні більше 24 годин і в'їжджає в країну не частіше одного разу протягом 72 годин.

Відповідно до нового положення, при більш частому в'їзді без податків можна ввезти товари на суму тільки до EUR50.

«Базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті», - така нова норма введена в кодекс для тих, хто був відсутній в Україні менше 24 годин і в'їжджає в країну частіше одного разу протягом 72 годин.

До сьогоднішнього часу безподатково товари вартістю до EUR500 і вагою до 50 кг можна було ввозити раз на добу, не перебуваючи за кордоном протягом мінімум 24 годин, на чому будується бізнес багатьох «човників».

Коментарі