Супрун: Медреформа забезпечить лікарів гідною зарплатою

Уляна Супрун.
Результатом запровадження медичної реформи в Україні буде кращий сервіс у медичних закладах, оскільки шпиталі й медики будуть зацікавлені у більшій кількості пацієнтів.
Про це зазначила в розмові з журналістами Укрінформу в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Насамперед, пацієнти матимуть право обирати свого лікаря – не того, якого їм нав'язує система, наприклад, за місцем проживання. Медики також будуть зацікавлені у більшій кількості своїх пацієнтів", - зауважила керівник міністерства, наголосивши на важливості появи "зворотного зв'язку" між лікарем і пацієнтом.


По-друге, за її словами, кошти будуть "ходити" за пацієнтом.

"Тобто, людина сама обирає лікарню, й туди потім спрямовуватиметься фінансування. Лікарі й лікарні будуть зацікавлені у пацієнтах, щоб надавати їм адміністративні й медичні послуги, щоб люди хотіли приходити саме до цього закладу", - зауважила Супрун.

Вона уточнила, що це дасть змогу громадянам забути про годинне стояння у чергах у поліклініках, а також біганину по кабінетах чи навіть медичних закладах.

 "Все має бути в одному місці, щоб людям було зручно", - зауважила керівник відомства.

По-третє, підкреслила вона, послуги надаватимуться безкоштовно. "Пацієнт має відчути захист від фінансового удару по родині, якщо хтось захворіє", - підкреслила Супрун.

Вона навела статистику, що близько 640 тис. родин в Україні щороку опиняються у фінансовій скруті через те, що хтось захворів, і змушені шукати гроші - позичати, продавати майно, щоб заплатити за лікування. "Замість цього держава гарантуватиме, що ці кошти будуть покриті державним страхуванням, і пацієнт не повинен боятися цього", - зауважила в.о. міністра охорони здоров'я.

Деколи лікарі просто відмовляються надавати послуги, поки пацієнт не заплатить гроші з власної кишені. Це вимагання коштів, і є корупційним злочином, не менш серйозним, ніж у інших сферах.

За словами Супрун, нова система оплати буде забезпечувати лікарів гідною зарплатою, щоб вони не шукали додаткових коштів на прожиття. Коли лікарі підпишуть контракт, що отримуватимуть оплату від Національної служби здоров'я, вони не зможуть брати "вдячності" від пацієнтів. Якщо це відбуватиметься, їх каратимуть штрафом і можливо навіть розриватимуть контракт.

Коментарі