14 цікавих фактів про електровантажівку Tesla Semi Truck

Tesla Semi Truck
Компанія  Ілона Маска Tesla представила першу електровантажівку Tesla Semi Truck, яка здатна проїхати на одному заряді 800 км.

Про це пише журнал "Новое Время".

Видання також зібрало добірку цікавих фактів про електровантажівку Ілона Маска.


1. Semi Truck має чотири незалежних електродвигуни на задніх осях для максимальної потужності і прискорення, а також зниження витрат енергії на 1 км шляху.

2. Вантажівка обладнана шістьма гальмівними колодками, які дозволяють перетворювати енергію гальмування на заряд для акумуляторних батарей.

3. Коефіцієнт аеродинамічного опору Semi Truck 0,36. Це дозволяє йому набрати швидкість швидше, ніж найшвидший серійний автомобіль у світі - Bugatti Chiron, коефіцієнт аеродинамічного опору якого - 0,38.

4. Від 0 до 96 км/год максимально завантажена фура розганяється за 20 секунд, порожня - за 5 секунд.

5. Вантажопідйомність - 36,2 т.

6. Запас ходу Semi Truck, залежно від акумулятора, 480 км або 800 км.

7. За 30 хвилин від високошвидкісної зарядної станції фура зможе зарядитися на 80%, цього вистачить на 643 км шляху.


8. Гарантійний пробіг вантажівки - 1,6 млн км, що дорівнює приблизно 40 навколосвітнім подорожам.

9. Посилене лобове скло Semi Truck здатне витримати удар каменя, який вилетів з-під колес іншої машини.

10. Вантажівка обладнана системою автопілота, яка забезпечує можливості автономного, без участі водія, екстреного гальмування, виявлення смугі і попередження про зміну смуги руху.

11.Завдяки системі автопілота декілька вантажівок Semi Truck можуть об'єднуватися в караван Tesla Semi Convoy і без водіїв прямувати слідом за провідною машиною.


12. Формат кабіни передбачає відсутність спального місця, оскільки вантажівка розрахована на регіональні перевезення на невеликі дистанції.

13. Головна перевага Semi Truck - економічність: якщо на вантажоперевезення з використанням дизельних автомобілів витрачається близько $1 на 1 км шляху, то вартість вантажоперевезень Semi Truck - $0,57 на 1 км шляху.

14. Фура розрахована на одну людину, у ній є багажник для речей водія. Водійське сидіння розташоване в центрі кабіни. Боковий огляд можливий завдяки двом сенсорним екранам по боках від керма. Лівий сенсорний екран - для моніторингу бортових показників та управління різними функціями. Правий сенсорний екран - для навігації та управління мультимедійною системою.

Коментарі