Чому батьки маленьких дітей дуже втомлюються

Батьки і маленька дитина

Народження дитини — це, звичайно, велике щастя для батьків. Але ця подія привносить в їхнє життя також і відчуття виснаження.

Люди часто запитують молодих батьків, чи спить їхня дитина вночі. Якщо відповідь ствердна, думають, що їм цього достатньо, щоб добре почуватись протягом дня, і бути в хорошій фізичній формі. Однак всі, у кого є діти, знають, що це не так.

Насправді батьки почуваються більш виснаженими, аніж нам здається. І на це є кілька причин:


1. Батьки ніколи не сплять всю ніч


Ніколи і ще раз ніколи. Спати всю ніч, насамперед, означає спати безперервно протягом 2-3 годин. Якщо дитина в ці години не прокидається, це ще нічого не означає. Якщо маля не розбудило посеред ночі батьків, вони прокидаються в паніці, перевіряють, чи все гаразд. Рівень адреналіну в крові підвищується, і їм здається, ніби ось-ось вони побачать, що з їхнім немовлям щось сталось. Вони нахиляються до дитини, і поки не почують тихого сопіння, не можуть заспокоїтись. Але навіть переконавшись, що з дитиною все добре, батьки все одно не сплять — або через адреналін, або ж через те, що самі розбудили дитину.

Коли чадо дорослішає, батьки прокидаються від фантомного плачу, який звучить лише в їхніх головах. Коли вони нарешті розуміють, що їхня дитина може спати всю ніч, і вони теж можуть відпочити, малюк прокидається і йде до їхньої спальні, плаче і проситься, щоб йому поміняли підгузок.

І з роками легше не стає. Батьки переживають за своїх дітей і тоді, коли ті вже підлітки, і тоді, коли студенти. І навіть коли діти стають дорослими і ходять на роботу, батьки, які уже постаріли, все одно не можуть заспокоїтись.

Біологічний годинник за всі ці роки запрограмував їх на певний ритм життя, і безсонні ночі нікуди не діваються. Кінець.

2. У них нема вільного часу

Пригадую, якось я намагалась зберегти номер моєї кузини в телефонній книжці. Я пробувала це зробити приблизно 8 разів, але це так і не увінчалось успіхом, тому що діти мене постійно відволікали і тицяли пальцями в екран. Комусь, мабуть, важко повірити в те, що інколи навіть нема часу, щоб записати чийсь номер, але це так.

Ну хіба що ви закриєтесь у ванній кімнаті. Але й там діти можуть вас дістати. Тому у цілому будинку у батьків може не бути жодного місця, де б вони могли побути в спокої.
3. У батьків не буває вихідних

Існує мільйон способів заповнити свій вільний час і вивільнити енергію по-максимуму, але це стосується лише тих, у кого нема дітей. Ви можете захворіти, і взяти собі вихідний, але якщо у вас є діти — забудьте про це. Адже хтось має приготувати обід, випрати одяг, прибрати і приділити час дітям.

4. Їх мозок перевантажений

Діти постійно ставлять безліч запитань: “Що це таке? А чому так?”, і навіть якщо отримують відповіді, потік запитань не зменшується. З роками, коли вони дорослішають, на запитання стає важче відповідати, а проблеми важче вирішувати. Дитина росте, а мозок так і залишається перевантаженим.

5. Вони можуть не спати до другої години ночі, щоб разом подивитися улюблений фільм

Батькам інколи хочеться просто провести час разом: сидіти на дивані з келихом дешевого вина і ні про що не розмовляти. І це для них буде настільки ж прекрасно, як і відпочинок на пляжі з коктейлем в руках. Тиша і спокій — саме те, що потрібно подружжю. Краще зараз відмовитись від сну, аніж розлучатись після того, як діти закінчать школу.

6. Батьки змінюються фізично

Я маю на увазі не вагітність, яка змінює тіло, а лише виховання дітей. Протягом перших кількох років батьки постійно перебувають з дітьми. Мами піднімають своїх малюків на руки, скільки б ті не важили. Батьки немов супергерої: щоб догодити своїм маленьким “монстрам”, стрибають, повзають, носять їх на собі... І як тут не сказати про порвані зв’язки або грижу?!

7. Ох це дурнувате прибирання

Всі ми прибираємо у своїх будинках чи квартирах, але якщо у вас є діти — роботи додається. Повсюди розкидані іграшки, брудна білизна, їжа.. І все це треба прибрати, помити, поставити на місце.

Коли діти дорослішають, їм потрібно більше простору для речей, а це означає, що всюди буде більше бруду, більше розкиданих речей і т.д.

8. Відчуття тривоги виснажує їхні тіла

Часто вранці, коли я дивлюся в дзеркало, то помічаю на своєму обличчі нові зморшки та сиве волосся. Їх побільшало після того, як я стала мамою, а все тому, що батьків оволодіває тривога, якій нема кінця. Тут і синдром раптової дитячої смертності, падіння дитини зі сходів, травма голови до кута кухонного столу. Вночі батькам заважають спати жахливі думи: з ким дитина буде дружити, чи не зв’яжеться з поганою компанією, з ким одружиться і т.д. Наші бідні клітини головного мозку вибухають від всіх пережитих стресів.

Тепер ви знаєте, чому інколи в кінці дня батьки виглядають як бездиханні тіла.

P.S. Але навіть в такому випадку батьки почуваються щасливими. Просто вони дуже втомлені, щоб усміхнутись.
Джерело

Чому батьки маленьких дітей дуже втомлюються Чому батьки маленьких дітей дуже втомлюються Reviewed by Vasyl Markovych on листопада 09, 2017 Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.