Уряд запровадив авансовий платіж для орендарів держмайна

Кабмін змінив правила оренди державного майна, запровадивши обов'язковий авансовий платіж у розмірі не меншому як шість місячних орендних плат, який повертається всім учасникам, крім переможця. Як зазначають в уряді, це дасть змогу уникнути участі в конкурсах недобросовісних компаній, метою яких є зрив конкурсу.

Відповідне рішення було ухвалено на черговому засіданні Кабінету міністрів України, повідомив в.о. голови Фонду державного майна України (ФДМУ) Віталій Трубаров на своїй сторінці у Facebook.


«Тепер всі компанії, що беруть участь у конкурсі на право оренди, мають вносити авансовий платіж у розмірі не меншому як шість місячних орендних плат. Цей платіж повертається всім, крім переможця. Таким чином, компанії, які прийшли з наміром зірвати конкурс, тобто формально перемогти, а потім відмовитися від підписання договору, втратять авансовий платіж», - написав Трубаров.

Він зазначив, що раніше в конкурсах брали участь компанії із завданням «вибити» реального орендаря, зірвати конкурс і змусити фонд проводити конкурсні процедури заново.
«Тепер такі «ігри» коштуватимуть дорого і в конкурсах перемагатимуть тільки ті компанії, які мають реальний намір підписувати договори оренди», - зазначив керівник ФДМУ.

Надходження до державного бюджету від оренди держвласності в 2016 році становили 1,02 млрд грн, що на 16% менше, ніж у 2015 році. У 2017 році Фонд держмайна очікує отримати від оренди держвласності понад 1 млрд грн.

Коментарі