У Лондоні з каналізації витягли жирову брилу вагою 130 тонн

Брила жиру
Брилу жиру завдовжки 250 метрів і вагою в 130 тонн, яка заблокувала каналізацію на сході Лондона, була знищено після дев`ятитижневої битви, заявила місцева влада.

Як передає ВВС, велетенський жирберг (від слів «жир» і «айсберг») - тверда маса з застиглого жиру, вологих серветок, підгузників, олії і презервативів - було виявлено в каналізаційному тунелі вікторіанської доби в районі Уайтчепел у вересні.

Асенізатори компанії Thames Water, що відповідає за всі каналізаційні труби під вулицями міста, затратили більше двох місяців на боротьбу з цим монстром через масштаби шкоди завданої жирбергом каналізації.

Над вилученням жирберга працювала команда з восьми осіб, фінальну частину роботи довелося виконувати вручну, за допомогою лопат.
Керуючий Thames Water Алекс Сондерс заявив, що «чудовисько остаточно подолано», назвавши роботу по боротьбі з жирбергом «однією з найогидніших».

Як жірбергі виникають?
Причина - дві звички місцевих жителів.
По-перше, звичка смажити їжу в маслі або жирі, а потім зливати цю вже непотрібну, але ще гарячу, і відповідно рідку жирову масу в раковину на кухні. Масу, яка десь потім, в глибині водопроводу благополучно застигає, кам'яніє і закупорює всі труби.
І по-друге, звичка викидати в унітаз настільки дивні предмети як вологі серветки, тампони і колготки.
Все це застрягає в жирі в каналізації, туди допливає чергова порція свіжого жиру, і створюється ефект коралового рифу, який починає рости все вище і вище, все ширше і ширше.

Коментарі