Хелловін уже близько. Готуйтеся!

Хелловін 2017 року святкуватимуть в ніч з 31 жовтня на 1 листопада.
Уже невдовзі, у ніч з 31 жовтня на 1 листопада, напередодні Дня всіх святих, світ буде святкувати Хелловін.

Це свято походить від традицій древніх кельтів Ірландії і Шотландії. Історія Хелловіна почалася на території сучасних Великої Британії, Північної Ірландії та Франції.
Про це свято розповів сайт "Новий час".

Кілька століть тому кельтські язичницькі племена ділили календарний рік на зиму і літо. У ніч на перше листопада кельти святкували Новий рік і переходили на зимовий сезон. Протягом усього зимового періоду бог Сонця знаходився в полоні у Самайна - володаря темряви і всіх мертвих.

Новорічну ніч кельти називали Самайн. За давнім повір'ям, у цю ніч відкривалися двері в потойбічні світи, і їх мешканці проникали на Землю. Щоб не зіткнутися зі злими духами і привидами, люди гасили вдома світло і переодягалися в звірині шкури, щоб відлякати нечисту силу. Також стародавні кельти вдома залишали для злих духів цукерки, а самі збиралися біля багать і приносили в жертву потустороннім силам тварин.

На початку нової ери кельтські території захопили римляни і принесли з собою нові традиції. Через кілька століть 1 листопада став Днем Всіх Святих, і язичницькі традиції кельтів змішалися з традиціями католицької церкви.

Свято "All Hallows Even" (День всіх святих) з часом став називатися просто Halloween (Хелловін). Не дивлячись на те, що церква довго боролася зі звичаєм задобрювати і відлякувати нечисту силу, традиція не тільки збереглася, а й вкоренилася в народній свідомості поряд з церковним святом.

Хелловін 2017 року святкуватимуть в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Сьогодні свято найбільш популярне в США і Канаді. В Україні церква не схвалює Хелловін.

Як його святкують? У цю ніч люди вбираються в найрізноманітніші костюми, роблять помітний і лякаючий макіяж, вирізають світильники з гарбуза, ходять від дому до дому, випрошуючи солодощі, деякі молоді дівчата ворожать на судженого.

Головним символом Хелловіна є Світильник Джека - гарбуз, з якого прибирають м'якоть і вирізають зловісне і обличчя, а в середину поміщають запалену свічку. Вважається, що гарбуз зі свічкою відганяє злих духів.

Костюм на Хелловін
Що ж до святкових костюмів, то найчастіше люди одягаються у всяку нечисть - гномів, вампірів, привидів, тролів, перевертнів, відьом. Також можна обрати костюм відомих персонажів кіно, літератури і навіть зірок шоу-бізнесу.

Також на Хелловін прийнято ходити по сусідніх будинках і випрошувати солодощі. Якщо господар будинку відмовиться пригощати цукерками або пряниками, діти можуть зробити йому якусь пакість. Наприклад, обмазати ручку двері клеєм або сажею.

Коментарі