Хелловін уже близько. Готуйтеся!

Хелловін 2017 року святкуватимуть в ніч з 31 жовтня на 1 листопада.
Уже невдовзі, у ніч з 31 жовтня на 1 листопада, напередодні Дня всіх святих, світ буде святкувати Хелловін.

Це свято походить від традицій древніх кельтів Ірландії і Шотландії. Історія Хелловіна почалася на території сучасних Великої Британії, Північної Ірландії та Франції.
Про це свято розповів сайт "Новий час".

Кілька століть тому кельтські язичницькі племена ділили календарний рік на зиму і літо. У ніч на перше листопада кельти святкували Новий рік і переходили на зимовий сезон. Протягом усього зимового періоду бог Сонця знаходився в полоні у Самайна - володаря темряви і всіх мертвих.

Новорічну ніч кельти називали Самайн. За давнім повір'ям, у цю ніч відкривалися двері в потойбічні світи, і їх мешканці проникали на Землю. Щоб не зіткнутися зі злими духами і привидами, люди гасили вдома світло і переодягалися в звірині шкури, щоб відлякати нечисту силу. Також стародавні кельти вдома залишали для злих духів цукерки, а самі збиралися біля багать і приносили в жертву потустороннім силам тварин.

На початку нової ери кельтські території захопили римляни і принесли з собою нові традиції. Через кілька століть 1 листопада став Днем Всіх Святих, і язичницькі традиції кельтів змішалися з традиціями католицької церкви.

Свято "All Hallows Even" (День всіх святих) з часом став називатися просто Halloween (Хелловін). Не дивлячись на те, що церква довго боролася зі звичаєм задобрювати і відлякувати нечисту силу, традиція не тільки збереглася, а й вкоренилася в народній свідомості поряд з церковним святом.

Хелловін 2017 року святкуватимуть в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Сьогодні свято найбільш популярне в США і Канаді. В Україні церква не схвалює Хелловін.

Як його святкують? У цю ніч люди вбираються в найрізноманітніші костюми, роблять помітний і лякаючий макіяж, вирізають світильники з гарбуза, ходять від дому до дому, випрошуючи солодощі, деякі молоді дівчата ворожать на судженого.

Головним символом Хелловіна є Світильник Джека - гарбуз, з якого прибирають м'якоть і вирізають зловісне і обличчя, а в середину поміщають запалену свічку. Вважається, що гарбуз зі свічкою відганяє злих духів.

Костюм на Хелловін
Що ж до святкових костюмів, то найчастіше люди одягаються у всяку нечисть - гномів, вампірів, привидів, тролів, перевертнів, відьом. Також можна обрати костюм відомих персонажів кіно, літератури і навіть зірок шоу-бізнесу.

Також на Хелловін прийнято ходити по сусідніх будинках і випрошувати солодощі. Якщо господар будинку відмовиться пригощати цукерками або пряниками, діти можуть зробити йому якусь пакість. Наприклад, обмазати ручку двері клеєм або сажею.

Хелловін уже близько. Готуйтеся! Хелловін уже близько. Готуйтеся! Reviewed by Марко Маркович on жовтня 23, 2017 Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.