Причина карієсу у дітей - надмірне вживання цукру

Американські та австралійські вчені з'ясували, що причиною виникнення карієсу є не генетична схильність, а неправильний догляд за порожниною рота і надмірне вживання цукру. Дослідження опубліковане в журналі Cell Host & Microbe.

Фахівці взяли мазки з ротової порожнини у близнюків 5-11 років, з яких 205 були однояйцевими, а 280 - різнояйцевими. Це дозволило вченим виявити відмінності в генетичних особливостях орального мікробіома груп дітей, що розвиваються в схожих умовах.

Вчені виявили, що деяка частина мікрофлори успадковується, проте зовсім не та, яка пов'язана з виникненням захворювань зубів. Фахівці помітили, що з плином часу частка мікробів, що передається від батьків дітям знижується, тоді як число мікроорганізмів, пов'язаних з навколишнім середовищем, зростає.

Зокрема, за утримання в порожнині рота стрептококів, з якими пов'язаний розвиток карієсу, відповідали зовнішні, а не спадкові, фактори.

Експерти рекомендують починати догляд за ротовою порожниною дитини ще до появи зубів. Розмноженню бактерій на зубах сприяє, на думку вчених, вживання цукру, а в якості профілактики рекомендується чистити зуби не рідше двох разів на день.

Коментарі