НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Національний банк України зняв обмеження на видачу готівки в іноземній валюті та банківських металів з рахунків українців, повідомляє прес-служба НБУ.

«Фізичні особи зможуть отримувати готівку в іноземній валюті або банківські метали з поточних і депозитних рахунків через каси і банкомати без обмежень по сумі», - сказано в повідомленні.
Як відзначили в Нацбанку, зараз вони вважають за можливе повністю скасувати це обмеження, з огляду на істотне поліпшення ліквідності банківської системи в іноземній валюті та стабілізацію валютного ринку. При цьому регулятор очікує, що це рішення буде сприяти подальшому відновленню довіри вкладників до банків.

Також НБУ скасував заборону на випуск ощадних сертифікатів на пред'явника і розширив перелік іноземних кредиторів, на користь яких дозволяється дострокове погашення кредитів і позик.

Крім того, регулятор спростив для банків розрахунок щоденного ліміту покупки валюти в власну позицію, щоб стимулювати форвардні операції і подальший розвиток інструментів хеджування валютних ризиків.

Коментарі