На екваторі Марса виявили воду

Аналіз знімків з космічного апарату Mars Odyssey засвідчив, що на екваторі Марса можуть бути значні запаси льоду. 

На Марсі знайшли воду
Вчені раніше припускали, що води на екваторі планети не повинно бути в принципі, пише Science Alert .

Нові дані американські вчені отримали завдяки спеціальному нейтронному спектрометру. Зонд Mars Odyssey з його допомогою вимірює присутність водню поблизу поверхні Марса - це вважається важливим індикатором наявності води. Завдякисаме такому методу в 2002 році вченим вдалося підтвердити наявність води в полярних регіонах Марса.

Нове дослідження показало, що в ряді екваторіальних областей Марса під грунтом знаходиться багато водню - настільки багато, що пояснити його можна тільки наявністю великих масивів замерзлої води.

Вчені на чолі з планетології Джеком Вілсоном з Університету Джона Хопкінса вважають, що присутність великих запасів льоду біля екватора Марса, говорить про те, що в минулому вісь обертання планети була сильно нахилена. За словами Вілсона, Марс мав обертатися майже на боці, з віссю, нахиленою на 45 градусів, для того, щоб ці запаси льоду могли сформуватися.

"Це дійсно прекрасний приклад того, як зібрані дані можуть бути проаналізовані за допомогою нових методів. Адже коли ми відправимо людей на Марс, ми хочемо відправити їх туди, де є вода", - підкреслив планетарний геолог Джим Хед з Університету Брауна.

При цьому виміри Уїлсона і його колег суперечать даним, отриманим за допомогою марсоходів Curiosity і Opportunity. Ці апарати поки не виявили сліди води в екваторіальних широтах червоної планети.

Коментарі