Хімія з каналізації змінює стать риби

Побутова хімія змінює стать риби
Хімічні речовини, які в достатку змиваються в унітази і раковини міських квартир, а потім потрапляють в річки, викликають дивні зміни в організмі риб, з'ясували британські вчені. 

Коктейль з хімікатів запускає в організмі деяких риб чоловічої статі механізм, через який вони починають вести себе як самки.

Йдеться в першу чергу про прісноводних риб, розповів професор Чарльз Тайлер з Університету Ексетера, що на півдні Англії. За його спостереженнями, самці в річках Британії виявляють знижений рівень агресії, втрачають здатність до конкуренції і якість сперми, а у деяких видів навіть починають метати ікру.

Серед речовин, які можуть надавати такий вплив на риб, професор Тайлер називає інгредієнти протизаплідних таблеток, миючі засоби, косметику і деякі види пластмаси.
За словами вченого, зміни торкнулися приблизно 20% мешкають в британських річках самців риб. Зміни стосуються різних аспектів поведінки.

"Дослідження показали, що багато інших речовин, які потрапляють в річки разом з очищеною водою, впливають на поведінку риб. Наприклад, ліки-антидепресанти знижують рівень їх природної боязкості, і це впливає на те, як вони реагують на хижаків", - розповідає професор .
У 2009 році в результаті дослідження вчені з американського Університету Рочестера дійшли  висновку, що хлопчики, які піддавалися в утробі матері впливу хімікатів, що містяться в деяких видах пластмаси, менше цікавляться такими іграшками, як машини, неохоче беруть участь в жорстких хлоп'ячих іграх і зазвичай не лізуть в бійки.

Як вказали вчені, існують такі види пластмаси, у котрих хімічна формула дуже схожа за структурою на жіночий гормон естроген, повідомляє сайт ВВС.

Хімія з каналізації змінює стать риби Хімія з каналізації змінює стать риби Reviewed by Марко Маркович on 7/03/2017 Rating: 5

Немає коментарів:

Поділитися думками:

На платформі Blogger.