Вчені знайшли спосіб зупинити старіння мозку

Старіння мозку
Вчені виявили речовину, яке запобігає старінню мозку в мавп.
Постійний процес старіння людського мозку і його зменшення - виняткове явище в природі. Цей висновок учених було опубліковано в науковому журналі PNAS. Вони виявили, що обсяг мозку в мавп різного віку залишається незмінним, на відміну від людського мозку, який, старіючи, втрачає вагу, пише автор статті Даніель Бенгш.

Як стверджує нобелівський лауреат Пітер Медовар, люди, як і тварини, не призначені для довгих років життя. Еволюція передбачає досягнення репродуктивного віку, опіку дітей, поки вони не будуть готові народити нове потомство. Довгими роками життя людина повинна завдячувати перш за все прогресу в галузі медицини.

Однак час невблаганно впливає на душу і тіло і в середньому віці з'являються проблеми, пов'язані з забудькуватістю. Цю проблему спробували вирішити американські вчені з Єльського університету в Нью-Хейвені, дослідивши старіння мозку і відкривши спосіб медикаментозного розвороту цього процесу.

Так, професору нейробіології Емі Арнста вдалося вперше заміряти низьку активність нервових клітин у старих тварин, яка призводить до погіршення короткострокової пам'яті, говориться в статті.

У мозку старих мавп спостерігається надлишок молекули cAMP, яка порушує хімічний процес передачі сигналу і ускладнює доступ до збереженої в мозку інформації. Разом з групою вчених Арнста шукає спосіб зупинити процес старіння пам'яті. Вони досліджували дію речовини гуанфацину, блокуючої молекули cAMP, на старі клітини мозку мавп і отримали позитивний результат: клітини реактивуються, і нейронний потік знову пожвавився.

На людині ця речовина ще не було випробувано, однак біологи Єльського університету задалися цією метою, повідомляє видання.

<
Інше по темі:

Коментарі