Промивка системи опалення своїми руками

Промивання системи опалення
Із часом навіть найкраща опалювальна система в домі починає працювати гірше. Причина - накопичення солей і повільне корозійне руйнування внутрішніх поверхонь. Система засмічується.
Щоб позбутися цього сміття у системі опалення, слід промивати контур системи опалення.

Промивання контуру проводиться регулярно, приблизно раз на рік-два. Але буває, що його доводиться проводити частіше. Промивання необхідне, якщо з'явилися наступні ознаки:
- труби тепліші, ніж радіатори;
- значно збільшилося споживання електроенергії або газу, на яких працює котел;
- система стала грітися набагато довше, ніж це було раніше;
- роботу опалювального приладу супроводжують звуки, яких раніше не було;
- різниться температура на різних ділянках радіатора.

Промивання опалювальних систем у багатоповерхівках проводять постачальники тепла, а ось власники автономних систем виконують її самі. Виконати очищення можна самостійно або запросити фахівців.

Існує кілька способів проведення процедури.
Без спеціального обладнання можна здійснити механічну промивку. Вона являє собою прочищення і подальшу промивку всіх елементів контуру.
Роботи починаються з демонтажу системи. Фрагменти труб і радіатори можна промивати на вулиці чи вдома у ванній кімнаті.
Спочатку всередину деталей опускається сантехнічний трос, за допомогою якого з обладнання вичищається сміття і накип. Потім всередину кожної деталі за допомогою шланга заливається вода і проводиться їх промивання. Наступний етап - повторна механічна очистка за допомогою троса, потім знову промивка. Таким чином вдається видалити з обладнання більшу частину забруднень.

Механічна промивка ефективна, але дуже трудомістка.
Хімічна промивка більш проста у виконанні, але не менш результативна. Основна складність полягає в грамотному підборі складу засобу, що використовується в якості реагенту. Випускаються засоби з різними компонентами, кожен з яких призначений для максимально ефективного використання в певних умовах.

Виробник обов'язково постачає свою продукцію докладною інструкцією із застосування, яку потрібно точно дотримуватися. Якщо з якоїсь причини не виходить придбати такий засіб, можна спробувати використовувати кислоти, наприклад ортофосфорну або фосфорну, каустичну соду або оцет і т.д. Важливо точно витримати час дії реагенту, а після того, як він буде злитий, ретельно промити опалювальний контур.

Промивання опалювальної системи: як зробити все правильно?


При проведенні хімічної промивки дуже корисним виявиться бустер або насос, з'єднаний з ємністю. Він підключається в спеціально організований розрив в системі опалювання. Найчастіше його виконують, відключивши від котла прямий вхід в систему. Обов'язково організовується злив для реагенту. Вкрай небажано облаштовувати його з виходом в каналізацію - склад може пошкодити труби. Після того, як реагент закачаний в контур, потрібно почекати необхідний для його дії час, злити рідину і промити систему водою.

Головний недолік такого впливу на контур - ймовірність хімічного пошкодження внутрішніх поверхонь складових його елементів. Цього вдається уникнути, якщо використовувати дисперсну очистку. В такому випадку всередину контура закачується склад, який діє виключно на накип. Метал до нього нечутливий. Проводиться процедура аналогічно очищенню хімічним способом.

Для здійснення гідродинамічної промивки потрібно спеціальне обладнання. Воно під високим тиском подасть воду через заздалегідь виконані розриви в контурі опалення всередину системи. Особливо ефективно процедура проводиться з використанням шланга з кінцевиком, на якому розташовані отвори малого діаметра. Шланг вводиться всередину контура і через нього подається вода. Вихідні через отвори в насадці водні струмені діють як щітка, звільняючи систему від забруднень. Складність полягає в тому, що шланг недостатньо гнучкий і не здатний подолати повороти всередині системи. Тому розривів контуру доводиться робити кілька.

Ще один ефективний метод промивання - гідропневматичний - теж вимагає використання спеціального обладнання. Він майже повністю ідентичний гідродинамічному способу очищення. За винятком того, що в систему під високим тиском подається не вода, а повітря. Компресор підключається до контуру через зворотний клапан, після чого за допомогою пневмопістолети генеруються короткочасні імпульси. Вони створюють турбулентні потоки всередині системи, які ефективно очищають внутрішні поверхні радіаторів і труб. Для отримання кращого результату після закінчення гідропневматичноuj очищення радіатори демонтують, виносять на вулицю або в ванну і промивають їх.

<
Інше по темі:

НАПИСАТИ КОМЕНТАР: