На екзопланеті GJ 1132b виявлено щільну атмосферу

GJ 1132b має достатньо щільну і непрозору атмосферу
Німецькі та британські вчені вперше змогли визначити хімічний склад атмосфери планети GJ 1132b. Зазначене небесне тіло знаходиться на відстані 39 світлових років від Землі. Планета має діаметр приблизно на 20% більший, ніж у Землі, а її маса оцінюється в 1,6 маси Землі.

Про відкриття атмосфери повідомила дослідницька група, що включає астрономів з німецького Інституту астрономії товариства Макса Планка і університету Кила в Великобританії, пише Science Alert.

Аналіз спектру планети і зірки показав, що GJ 1132b має достатньо щільну і непрозору атмосферу, що складається в основному з водяних парів і метану. Таким чином, за атмосферою планета нагадує скоріше Венеру, ніж Землю.

"Незважаючи на те, що це не виявлення життя на іншій планеті, це важливий крок у правильному напрямку: виявлення атмосфери навколо GJ 1132b - це перший випадок, коли ми підтвердили наявність атмосфери у планети, схожої на Землю, за межами Сонячної системи", - сказав провідний дослідник Джон Саутворт з університету Кіла у Великобританії.

До цього вченим вдавалося знайти атмосферу тільки на екзопланетах, які були більш ніж у вісім разів масивнішими від Землі, а також на газових гігантах, таких, як Юпітер. Але Саутворт і його колеги змогли отримати дані про атмосферу невеликої GJ 1132b за допомогою наземного 2,2 метрового телескопа обсерваторії Ла-Сілла в Чилі.

"За допомогою цього дослідження, ми зробили перший обережний крок у вивченні атмосфери невеличких, схожих на Землю планет. Ця планета значно більш гаряча і трохи більше, ніж Земля, тому основне припущення полягає в тому, що вона є водним світом з атмосферою з гарячого пара", - додав Саутворт.


<
Інше по темі:

НАПИСАТИ КОМЕНТАР: