Вчені виявили карликову планету на околоцях Сонячної системи

За допомогою телескопа в Атакамі вчені знайшли великий астероїд за орбітою Плутона.
Карликова планета

За попередніми даними, астероїд DeeDee робить один оборот навколо Сонця за 1100 років, пише Science Alert.

Згідно з даними астрономів, розміри DeeDee становлять приблизно дві третини розміру карликової планети Церера, найбільшого представника так званого Поясу астероїдів між Марсом і Юпітером. Об'єкт має достатню масу, щоб бути сферичним. Таким чином, DeeDee відповідає критеріям, необхідним для того, щоб називатися карликовою планетою, хоча офіційно цей статус небесному тілу ще не дали.

"Область далеко за межами Плутона на диво багата планетарними тілами. Деякі з них досить маленькі, але інші мають достатні розміри для того, щоб конкурувати з Плутоном", - сказав провідний дослідник Девід Джердс з Університету штату Мічиган.

Світло від Землі до DeeDee йде понад 12 годин. Від Сонця цей астероїд розташований на відстані близько 137 мільярдів кілометрів, або приблизно 92 астрономічні одиниці.

"Ми підрахували, що на цьому об'єкті жахливо холодно - близько 30 градусів Кельвіна, тільки трохи вище абсолютного нуля", - додав Джердс.

Відкриття DeeDee підтверджує, що сучасні технології, нарешті, стали здатні виявляти дуже далекі і повільно рухаються об'єкти по краях нашої Сонячної системи. Можливо, за допомогою цих технологій вдасться виявити і гіпотетичну "Планету Дев'ять".
Раніше ми повідомляли:
Вчені виявили мертву галактику
На екзопланеті GJ 1132b присутня щільна атмосфера
"Габлл" зафіксував полярне сяйво на Юпітері

Вчені виявили карликову планету на околоцях Сонячної системи Вчені виявили карликову планету на околоцях Сонячної системи Reviewed by Марко Маркович on 4/13/2017 Rating: 5

Немає коментарів:

Поділитися думками:

На платформі Blogger.