Втрата нюху - передвісник швидкої смерті

Втрата людиною нюху
На думку дослідників, провісником відходу з життя є втрата нюху.
Дослідники виявили, що ймовірність смерті людини була пов'язана з його здатністю правильно визначити запах, пише Telegraph.
Вчені зі Стокгольмського університету досліджували 1774 шведів у віці від 40 до 90 протягом 10 років. На початку дослідження їм було запропоновано пройти тест, щоб визначити, 13 різних запахів.
Надалі дослідники виявили, що ймовірність смерті була пов'язана з тим, як добре люди виконували завдання. Кожна неправильна відповідь збільшувала ризик смерті протягом періоду дослідження на вісім відсотків.
"Наші результати не пояснюються розвитком недоумства, з яким раніше пов'язували втрату нюху. Замість цього, є однозначний зв'язок втрати нюху з ризиком смерті. У наших подальших дослідженнях, ми спробуємо визначити біологічні процеси, які можуть пояснити це явище", - сказав доктор Йонас Олофссон, старший автор дослідження.
На думку вчених, здатність правильно визначати запахи є одним з показників здорового функціонування головного мозку, а втрата такої здатності свідчить про порушення в його роботі.
<

Коментарі