Ожина. Технологія вирощування і догляду

Ожина. Технологія вирощування і догляду
Ожина належить до дуже врожайних ягід. При доброму догляді за нею можна збирати до 20 кг ягід з одного куща. Тому є сенс зайнятися вирощуванням ожини.

Ожину можна висаджувати як огорожу, тоді колючі її сорти не пропустять до вашого будинку непрошених гостей.

Кущі ожини, посаджені на сонячних місцях, будуть обдаровувати вас більш солодкими ягодами і на кілька днів раніше ніж зазвичай. Але враховуйте те, що ожина в холодні і вітряні зими може підмерзати, а також вона не любить протягів.

Позаяк ожина - чагарник, що стелиться, вам необхідно потурбуватись про опору, до якої в міру розростання будете підв'язувати батоги ожини. При цьому не забувайте про рівномірне освітлення ягід.

Для того, щоб за ожиною було зручно доглядати, висаджуйте кущики рядами. Відстань між рослинами від 1, 5 до 2, 0 метрів. Посадочні ями повинні мати глибину 35 - 40 см, щоб коренева система могла вільно в них розміститися. Кущі в посадковій ямі розміщуємо так, щоб коренева шийка перебувала на рівні ґрунту.

Грунт ожина любить родючий, збагаченій перегноєм або компостом. Під час посадки саджанці ожини обов'язково поливаємо. Після чого грунт мульчіруємо. В якості мульчі використовуємо перегній, компост, рослинні залишки, солому або скошену траву.
Мульча буде затримувати в грунті вологу, перешкоджати росту бур'янів, розкладаючись, буде давати харчування рослинам.

Ожина як і малина плодоносить на пагонах попереднього року. Тому прищепіть пагони, що виросли до 2 метрів, це буде сприяти зростанню бічних пагонів і в подальшому збільшить урожай ягід.

Ожина добре розмножується верхівками молодих пагонів. Пересаджувати молоді саджанці можна як навесні, так і восени. Під час росту ожини їй потрібна достатня кількість харчування. Підгодовуйте рослини перегноєм, компостом, настоями трав. Також поливайте розчином деревної золи в пропорції одну шклянку на відро води.

Відео: як вирощувати ожину (рос. мова):
<

Коментарі