25 березня іменини Григорія, Олександра, Івана і Костянтина

Двадцять п'ятого березня з  іменинами вітайте Григорія, Олександра, Івана і Костянтина.
Церква вшановує Симеона Нового Богослова
Симеон Новий Богослов
Сьогодні церква також вшановує пам’ять Симеона Нового Богослова, автора дивовижних за красою і духовною глибиною гімнів. Впродовж тривалого часу ім’я преп. Симеона викликало неоднозначну реакцію у християнському середовищі: як у православному, так і в католицькому. Єдиним хранителем духовної спадщини Симеона Нового Богослова було афонське чернецтво. Упродовж століть праці преподобного не видавалися і були відомі тільки за рукописами.
Вперше вони були надруковані лише наприкінці ХVІІІ століття, у новогрецькому переказі Діонісія Загорійського, який добряче «відредагував» святого отця, боячись, що звичайному християнину настанови Симеона видадуться незрозумілими. У ХІХ столітті був зроблений російський переклад цієї праці єпископом Феофаном, який, у свою чергу, теж відцензурував попередню працю. Отже, до нас дійшов «переказ переказа», де від самого Симеона Нового Богослова мало що залишилося. Сплеск інтересу до праць Симеона виник у 70-их роках ХХ століття на Афоні, потім поширився Європою.
Чимало для повернення духовної спадщини святого зробив архієпископ Василій (Кривошеїн), написавши книгу про преподобного Симеона, та переклавши його гімни, намагаючись максимально слідувати оригіналу. Можна згадати і архімандрита Софронія (Сахарова), учня святого Силуана Афонського, який до кінця життя надихався творіннями Симеона Нового Богослова.

Наші пращури цього дня не святкували. Хіба що дивилися: якщо проліски, підсніжники та лісові фіалки розкриють свої «очка», буде добра погода, а коли батончики закриті й припалі – наближається негода.

<
Інше по темі:

НАПИСАТИ КОМЕНТАР: