19 березня - Хрестопоклонна неділя

Хрестопоклонна неділя
Сьогодні Хрестопоклонна неділя – середина Великого посту. Під час всенощної цього дня на середину церкви урочисто виноситься Хрест, який залишається там упродовж тижня; після кожної служби звершується поклоніння Хресту.
Варто зауважити, що у пісноспівах цієї неділі йдеться не про страждання на Хресті, а про перемогу і радість: «Хресту Твоєму покланяємося, Владико, і Святе Воскресіння Твоє славимо», - співає Церква слова з Пасхальної служби. Тобто,
Хрест сприймається, передусім, не як знаряддя тортур і смерті, а як символ воскресіння і життя. Таким чином, віряни, які вже пройшли половину важкого сорокаденного шляху покаяння і постування, мали укріплятися й надихатися Живоносним Хрестом, який є одним із головних символів християнства. Хрест вінчає маківки церков; його, чи не від народження, носить кожен хрещений українець.
Ревний християнин молиться і хреститься перед і після трапези, сну, початком і кінцем будь-якої справи. З ним зустрічають нове життя і проводжають у Царство Небесне. Святі отці також нагадують, що «з Хреста не сходять – з нього знімають…» (який вже тут оберіг!)

Наші пращури  називали четвертий тиждень Великого посту середпістям і зазвичай пекли з пшеничного борошна пісне обрядове печиво у формі хрестиків, яке називали «хрестами». Тримали це печиво до того часу, коли їхали в поле сіяти яровину. Перед тим як зробити засів, сівачі з’їдали по коржику, а один коржик клали на ріллю й обсівали «на добрі сходи і щедрий врожай».
Loading...

19 березня - Хрестопоклонна неділя 19 березня - Хрестопоклонна неділя Reviewed by Марко Маркович on 3/19/2017 Rating: 5

Немає коментарів:

Поділитися думками:

На платформі Blogger.