Чому орхідея втрачає квіти і бутони

Як доглядати за орхідеєю
Відомо, що в орхідеї часто несподівано для їх власників починають опадати квіти і бутони?
Чому так стається?
Це дуже поширена проблема. Знавці орхідей називають кілька причин такого явища:
стресовий стан рослини,
різка зміна умов утримання (наприклад, переїзд),
недостатнє освітлення,
перегрів або переохолодження, тобто занадто жарко або, навпаки, занадто холодно,
протяги,
неправильний режим поливу,
низька вологість повітря.

Правильно вибране освітлення є запорукою успіху вирощування будь-яких видів орхідей, і якщо його не вистачає, то орхідея може засушити не тільки квітки і бутони, але і почати в'янути. Темний час року взагалі є суттєвою перешкодою в процесі вирощування і цвітіння орхідеї зокрема. Тому слід переставити орхідею на більш освітлене місце або забезпечити додаткове підсвічування (наприклад, на період з листопада по березень) люмінесцентними лампами.

Не можна допускати перегріву орхідей в літній період. Струмінь гарячого повітря, що виходить із систем опалення, також може висушувати не тільки самі квіти, але й ще не розкриті бутони.

Занадто сухе повітря провокує висушування ніжних тканин квітів.

При недостатньому поливі орхідея регулярно пересушується. При надмірному - міститься забагато волого. Неправильно обраний режим поливу загрожує пошкодженням кореневої системи, - вона може або почати гнити, або сохнути.

При провітрюванні приміщення (особливо взимку) необхідно потурбуватись про те, щоб орхідеї не стояли на шляху холодного повітря, це може призвести до переохолодженням не тільки квітів і бутонів, але і рослин в цілому.

Є звичайно, іще природний процес старіння. Загальна тривалість цвітіння орхідеї безпосередньо залежить від виду, її стану, загальної кількості квітів, умов її утримання. Для одних видів нормальним вважається цвітіння лише 7-10 днів, для інших - 3 і більше місяців.


Орхідею запилюють оси, бджоли, мухи й інші комахи. Якщо процес запилення пройшов вдало, то на місці зів'ялої квітки згодом з'явиться насіннєва коробочка, а якщо ні - квітка зів'яне і осиплеться.

Орхідеї ставити поблизу яблук, бананів, помідор і навіть горіхів, так як деякі продукти виділяють етилен, що сприяє швидкому старінню квітів.

Чому орхідея втрачає квіти і бутони Чому орхідея втрачає квіти і бутони Reviewed by Марко Маркович on 2/16/2017 Rating: 5

Немає коментарів:

Поділитися думками:

На платформі Blogger.