Оптимальні варіанти опалення без газу

Здебільшого, ми опалюємо будинок газом, тому альтернативними джерелами тепла звикли називати усі види опалення, які не потребують "голубого палива".

До таких джерел тепла ми вдаємося у кількох випадках. Передовім, коли не можемо підключитися до газової мережі, хочемо зменшити тотальну залежність від газу або ж для економії сімейного бюджету на опаленні дому.

Умовно, альтернативні джерела тепла діляться на два види:

1. Ті, що працюють як додаток до газового котла. В силу різних причин вони не здатні повноцінно забезпечити будівлю теплом. Основну опалювальну потужність покриває газовий котел, а інші джерела підтримують його роботу в пікові навантаження або міжсезоння.

2. Джерела тепла, опалювальної потужності яких достатньо, щоб повноцінно забезпечити будівлю теплом, без застосування газових приладів.

Твердопаливні і пелетні котли - один з найдоступніших способів опалення приватного будинку без газу. Вони дешевші теплового насоса і здатні повністю забезпечити будівлю теплом незалежно від часу доби і вуличної температури.
Твердопаливний котел

Але при виборі і установці котлів на твердому паливі потрібно враховувати наступне:


Вам доведеться постійно контролювати горіння і 1-2 рази на добу додавати дрова. Правда, в пелетних котлах з цим простіше, бо в них передбачена автоматична подача пелет в топку з бункера.

У деяких регіонах важко купити дрова і, можливо, їх доведеться везти здалеку. Тому переконайтеся, що у вас є доступ до продавців дров.

Купувати дрова потрібно за рік до початку опалювального сезону. Рік - необхідний термін, щоб дрова просохли і набрали енергетичну цінність. Початкова низька вологість тільки у паливних брикетів. Ви стаєте залежні від дров, замість газу.

При певних обсягах споживання, опалення дровами не дешевше від газового.

Час від часу вам доведеться чистити димохід і сам котел від сажі.

Тепловий насос - один з найбільш економних способів опалення.

Тепловий насос

Він працює від електромережі і перетворює природну енергію в тепло для обігріву будинку. Залежно від типу, насос може бути єдиним джерелом тепла в будинку і повноцінно забезпечити опалення без газу, або ж працювати як додаток до котла.

Грунтові теплові насоси - повноцінна альтернатива газовому котлу. Вони працюють однаково ефективно незалежно від вуличної температури і повністю забезпечують будівлю теплом. Їх недоліки: висока початкова вартість, окупність становить більше 10 років. До того ж, потрібна велика ділянка землі, щоб закопати грунтовий колектор.

Повітряні теплові насоси можуть замінити газове опалення, але при нулі градусів і мінусовій температурі їх ККД сильно падає. Опалення стає економічно невигідним. Тому, «повітряники» доцільно використовувати в парі з котлом: навесні і восени, коли на вулиці тепло, в основному працює насос, а взимку і при морозах в роботу підключається газовий котел.

Кондиціонер - теж джерело опалення будинку. Можна встановити один потужний кондиціонер на весь поверх або по одному в кожній кімнаті.

Найоптимальніший варіант використання кондиціонера - пізньою весною або ранньою осінню, коли на вулиці ще не дуже холодно і газовий котел можна не запускати. Це дозволить скоротити витрату газу за рахунок електрики і не перевищити місячну норму споживання газу.

Котел і кондиціонер повинні бути пов'язані між собою для роботи в парі. Тобто, котел повинен знати, що працює кондиціонер і не включатися в роботу, поки в приміщенні тепло. Тут не обійтися без настінного термостата.

Опалення електрикою не дешевше від газу. Тому не варто повністю переключатися на обігрів кондиціонерами.

Пам'ятайте також, що не всі кондиціонери можна використовувати при мінусових температурах.

<
Інше по темі:

НАПИСАТИ КОМЕНТАР: