Юпітер і три його супутники - фото NASA

Зонд OSIRIS-REx надіслав на Землю фотографію Юпітера і трьох його супутників, серед яких можна побачити Ганімед, який є найбільшим місяцем Сонячної системи.

Про це повідомляє NASA.

Американське космічне агентство отримало два знімки 12 лютого 2017 року та об'єднало їх в одне зображення. Фотографії були зроблені на відстані 122 мільйонів кілометрів від нашої планети і 673 мільйонів кілометрів від Юпітера.

Каллісто, Іо, Юпітер і Ганімед (зліва направо) © nasa.gov
Каллісто, Іо, Юпітер і Ганімед (зліва направо) © nasa.gov.

Ганімед є найбільшим з планетних супутників. Астрофізики припускають, що місяць приховує під шаром льоду водойми. Вчені вважають, що на Ганімеді є в 25 разів більше води, ніж на Землі. Глибина океану на планеті може досягати до 800 кілометрів. На думку фахівців, така будова океану на Ганімеді може сприяти створенню спеціальних умов для розвитку примітивних форм життя на супутнику.

Варто заначити, що ракета-носій Atlas V зі станцією OSIRIS-REx стартувала у вересні 2016 року у мисі Канаверал. У 2018-му OSIRIS-REx досягне своєї мети - астероїда Бенну, зразок якого на капсулі повинен потрапити на Землю в 2023 році. Місія покликана прояснити питання формування планет і зародження життя на Землі.
<

Коментарі