Фільм «Молодий папа» – ностальгія за справжнім понтифіком

кадр із фільму "Молодий папа"
А ви вже переглянули серіал «Молодий папа»? Якщо ні, тоді дуже шкода. Бо ви ще не запізналися з колоритною постаттю римського понтифіка Пія XIII, який спричинив справжній переворот у Ватикані і намагається змінити усю Церкву.
У Пія ХІІІ химерний характер. Він сповнений внутрішніх суперечностей і водночас залишається цілісною натурою. Він так і не приборкав у собі почуття сироти, якого колись залишили у притулку батьки. Та як папа він вміє дати раду своїм кардиналам, вражає розумом, коли веде перемовини із політиками.
Пій ХІІІ став ворогом для князів Церкви, коли вирішив викоренити у ній гомосексуалізм та педофілію. Кардинали, багато із яких не цураються неприродних сексуальних розваг, дуже хотіли б скомпрометувати понтифіка.
До нього підсилають безплідну дружину швейцарського гвардійця, щоб та спокусила папу. І невдовзі жінка завагітніла, але …лише завдяки молитвам Пія.
Молодий папа вороже ставиться до інших релігій та сект. Такий понтифік ніколи б не вів екуменічні бесіди з Московським патріархом або провідниками мусульман чи буддистів. Бо ті – конкуренти, а отже й вороги справжніх католиків.
Він вимагає покарання для католичок, які позбулися дітей через аборт. Він також заборонив висвячувати у священики геїв.
Відтак площа св.. Петра у Римі спорожніла. А духовенство, як норовистий кінь, намагається позбутися обітниці целібату. І не може уявити своє життя без хлопчиків.
Папу лякають розвалом церкви.
Але Пія ХІІІ не турбує зменшення пастви. Він непохитний у бажанні оновити Церкву. І якщо йому це вдасться, то раніше розчаровані вірні знову повернуться у її лоно.
Але годі про сюжет. Мене цікавлять відповіді на інше питання: чому з’явився цей фільм? Навіщо вигадувати молодого папу, коли були і є реальні понтифіки?
Вочевидь творці фільму, тонко відчуваючи настрої католиків, вирішили змоделювати образ «нового папи», який так потрібен і Католицькій церкві, і світові.
Два останні понтифіки – Бенидикт та чинний Франциск – не дали собі ради із проблемами Церкви. Вони не впоралися із педофілами в рясах. 
Служителі храмів стали вельми толерантними до багатьох гріхів людей. Бо найстрашніше для Церкви сьогодні, буцім, порожня площа у Ватикані, а не пошук людиною Бога. От і маємо ситуацію, коли задля виживання церква почала потурати грішникам.
Відтак «Молодий папа» – це ностальгія за істинним наступником престолу святого Петра. Сьогодні на його прихід очікують передусім пересічні католики. Та чи знайдеться він у нинішній Церкві – це велике питання.
Переглянути фільм онлайн українською мовою можна на цьому ресурсі.
Василь ТЕРЕЩУК

Фільм «Молодий папа» – ностальгія за справжнім понтифіком Фільм «Молодий папа» – ностальгія за справжнім понтифіком Reviewed by Марко Маркович on 2/28/2017 Rating: 5

Немає коментарів:

Поділитися думками:

На платформі Blogger.